erp

erp, kurumsal kaynak planlama anlamına gelen “enterprise resource planning” kelimelerinden oluşmaktadır. erp bir organizasyonun tüm veri ve proseslerinin tek bir noktada entegre edildiği bilgi sistemleridir.
işletmelerde mal ve hizmet üretimi için gereken işgücü, makine, malzeme gibi kaynakların verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayan bütünleşik yönetim sistemlerine verilen genel addır.
kaynak : https://www.dia.com.tr/erp-...
devamını gör...
bünyesinde mrp crm bi gibi modülleri de barındıran bütünleşik kurgular dizisi olarak da tanımlayabileceğimiz takip ve yönetim programlarının genel adıdır. ülkemizdeki bir çok kurumsal firma tarafından başta sap ifs gibi erp programları kullanılmaktadır ancak erp bir kültürdür ve ne yazık ki söz konusu firmaların büyük çoğunluğu bu kültüre hakim yönetici veya çalışan bulma konusunda ciddi sıkıntı yaşamaktadır.

öyle ki söz konusu programların sahip olduğu birçok modül ve kurgu ne yazık ki kullanılamıyor çünkü veri girişi yeterli olgunlukta olmuyor. bu nedenle erp programlarının sunduğu raporlama tekniklerinin birçoğu halen daha excel yardımıyla yapılıyor.
devamını gör...
her firmaya özel olması gereken yazılımdır. yazılım dünyasının en zorlularından biridir aynı zamanda. firmanın ihtiyaçlarının düzgün belirlenmesi, performanslı çalışması ve güvenliğinin yüksek olması çok önemlidir. gartner firmasının istatistiklerine göre yapılan erp'lerin %75'i başarısızlığa uğruyor.

yeni başlamış bir yazılımcı olarak erp yazılımlarını görünce başım dönüyor resmen.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar