ersan şen

--- alıntı ---

prof. dr. ersan şen (d. 16 temmuz 1966, nevşehir, türkiye), türk akademisyen, ceza hukuku profesörü ve avukat.

ersan şen, lisans öğrenimini 1987 yılında marmara üniversitesi'nde tamamladı. istanbul üniversitesi'nde araştırma görevlisi olarak akademik kariyerine başladı. yüksek lisansını 1989'da marmara üniversitesi'nde yapan şen, 1994'te istanbul üniversitesi'nde kamu hukuku alanında doktorasını yaptı. daha sonra yardımcı doçent ve 1998'de de doçent oldu. 2004'ten bu yana profesör olarak görev yapmaktadır.

akademik yaşamını istanbul üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi'nde sürdürmekte olan prof. dr. ersan şen, aynı zamanda avukatlık ve haber7 internet sitesinde yazarlık yapmaktadır. kamu yönetimi bölümünün hukuk bilimleri ana bilim dalında görev yapan ve çalışma alanları ceza hukuku ve ceza muhakemesi hukuku olan şen'in, yabancı dili ingilizce'dir.

--- alıntı ---


biz insanlar bazen çok iki yüzlü oluyoruz.

ersan şen ergenokon davalarındaki tutarsızlıklara haksızlıklara hukuka aykırı davranışlara hep karşı çıkan bir adam olarak beni hep kızdırmıştır.

gezi parkı olaylarında avukatlara yapılan operasyonlarada tvlere çıkıp kızmış bir adam

şimdi bakıyorum adam aynı şekilde 17 aralık operasyonlarınada ki hukuksuzluklarada kızıyor. bağırıyor çağırıyor.

adam kendi içinde tutarlı biri peki ya biz. bence bizim kendimizi biraz sorgulamamız gerekli kendi içimizde bir çok tutarsızlık barındırıyoruz.
devamını gör...
ne kadar laik tayfadan olsa da hümanist yaklaşımı, bilgisi ve konuşmayı çok seven şapşik tavırlarıyla sempati toplayan ceza hukuku profesörü. kendisine oldum olası kızamam nedense.
devamını gör...
bir süredir ekranlarda ülkemizin toprak bütünlüğünün muhafaza edilebilmesi için icabında askeri güç kullanılarak kürdistan'ın kurulması meselesine dahil olunması gerekliliğini üzerine basa basa vurguluyor. sözlerinin başı ve sonu da incelenirse* kendisine hak verilebilir elbette. ama aynı meseleyi bu kadar sık bir şekilde dile getirmesi cidden dikkatimi çekti. acaba sebebi nedir bu yaptığının?
devamını gör...
çok iyi bir hoca ve avukat. güzel de konuşuyor ama sütten çıkmış ak kaşık da değil kendisi.

2010 yılındaki kpss ile ilgili yapılan 2015 yılındaki soruşturmada "toplu kopya çekme eylemi tck'da suç sayılmıyor, dolayısıyla böyle bir soruşturmanın hukuki temeli yoktur." diyerekten zaman gazetesinin yaptığı algı çalışmalarına bilerek veya bilmeyerek destek de olmuştur. hocanın dediklerinde bir yanlışlık yok hukuken hepsi doğrudur ama ergenekon ve balyoza bu kadar karşı durup yine bu operasyonları yapanların ekmeğine yağ sürecek açıklamaları yapmanın ne manası vardı. her zaman doğrucu davut'u oynayarak devletçi olamazsın. bazen susman gerekir. hoca nerede susacağını bilmiyor.
devamını gör...
ceza hukuku alanında uzmanlığına sözüm yok. ancak toplumsal ve siyasi meselelere ilişkin yaptığı yorumlar bazen çok sığ olabiliyor.
ayrıca medyatik olmayı bu denli sevmeyi bir ilim adamına yakıştıramıyorum.
devamını gör...
reza davasının hukuki boyutuyla ilgili habertürk`te teknik açıklamalarda bulunmuş. kaçırılan delillerin hukuki bağlayıcılığını falan anlatıyor.

ilgilenenler dk 70-90 arasına bakabilirler.
devamını gör...
ara sıra zapping yaparken denk geldiğim tartışma programlarının kadrolu elemanı olan avukat.

ulan bir ceza avukatı her alanda tartışma programlarına katılır mı yahu. birde bağırarak konuşma üslubu var ki, eyvahlar olsun.
devamını gör...
her programa işin adli boyutu için çağrılıyor. çoğu zaman da adli boyutu anlatıyor ama işin adli nas ve kanaat kısmı geldiğinde çok ta parlak olmayan fikirlerini hukuki olarak böyle olmalı şeklinde sunuyor. her defasında başarısız bir katılımcı olarak görünüyor. ne yapalım belki de memlekette en iyisi odur.
devamını gör...
ceza hukukçusu.

ortada bir profili var. kimsenin adamı değil sanıyorum. yalnız birden yükseliyor. birden. bir programda sinirlenip anayasa falan fırlatsa muhatabına hiç şaşırmam sanırım.
devamını gör...
her akşam bir tv kanalına çıkıp avazı çıkana kadar bağırıp her konu hakkında bir fikri olan hukukçu.

kendisini ilk olarak 2011 yılında fetönün sözde şike operasyonları hakkında konuşurken tanıdık. zaman içerisinde ortadoğu uzmanı, siyaset bilimci, sosyolog, tarihçi, simitçi, gurme vs vs e evrildi..
devamını gör...
uzunca bir süre tivilerde konuşmaması gereken insan. yahu uzman olduğun alanda sakin sakin konuş kardeşim. ne bağırarak çağırarak konuşuyorsun. kulak tırmalayıcı bir insan maalesef. her konuda uzman olması ise oldukça itici.
devamını gör...
koronavirüsü için henüz fikir beyan etmemiş hukuk insanı. bağıra bağıra tv'lerde konuştuğunu görmezsem ülkede virüs varlığını kabul etmiyeceğim..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar