erteleme hastalığı

tembellik.. bugünün işini yarına bırakma! (bırak anlamı çıkıyor kardeş burdan)
bugünün işini yarına bırak ma! (sakın haa)

yukardan da anlaşılıyor ki bu hastalığa tutulmuş olan insan, türkçemizin lastik gibi uzamasından dolayı atasözünü yanlış algılamış ..ya da işine hangisi geliyorsa onu uygulamış....
devamını gör...
erken teşhis, hemen her hastalıkta olduğu gibi, bu hastalıkta da önemlidir. erken teşhis yapılmazsa sonu hayatı tümden ertelemeye kadar gider.
devamını gör...
telefonun alarmı çaldığında en yüksek derecede etkisini gösteren, sabah sabah "bir an önce ertele tuşunu bulmalıyım" dedirten illet bir hastalık.
devamını gör...
bedavadan ömürden yeme alışkanlığıdır. zor iş zamanında yapılmamış kolay işlerin birikimidir. sonra fellik fellik serzenişlerle salak kafam neden zamanın da yapmadın dedirten kötü bir hastalıktır.
devamını gör...
hastalık olduğunun farkında bile değiliz.devamlı yaşamaya başlayınca alışkanlık haline dönüşüp hastalık kronik hale gelir. zamanla karaktere de güçlü bir şekide yerleşmesini bile farkedemediğimiz ağır problem.
mevlana bununla ilgili ne güzel de değinmiş..
adam bir gün yol kenarına diken dikmiştir. zararsız görünen dikenler gün geçtikçe çoğalır ve insanların şikayetleri ile karşılaşır. bugün olmazsa yarın sökeceğini söyleyen adama yanıt verilir. ''hep yarın diyerek bu işi erteliyorsun .dikenler gençleşiyor, sense giderek ihtiyarlıyorsun ...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar