eş adayına kabe'de evlilik teklifi yapan trt muhabiri

müslümanın kutsalına saygısızlık var, suud polisi adamsa bu arkadaşları 1 hafta misafir eder.
özentilik zor zanaat. düğünü islami kılmak için semazen döndürenler ne ise, evlilik teklifini islami kılmak için kabeyi tercih edenlerde aynı kafa. arkadaşların düğününü bekliyorum. bu arada Allah ikisinede iyi bir evlilik, iki cihan saadeti ve beyin versin.
devamını gör...
kimi insanların kabe'ye Allah için değil de; seyehat olsun, farklılık olsun, havamız olsun vs diyerek gittiğinin göstergesi.

kabe'de müstakbel kocişkomdam evlilik teklifi alma qeyfisiiii.

devamını gör...
romantik islamcı sevgi pıtırcıkları. ne diyelim ki herkes kalbine göre hesaba çekilir. Allah iyi etsin.
devamını gör...
yaptığı şey romantizm değil; edepsizlik ve soytarılıktır. bu kadarı da ayıptır. kabe, babanızın şov alanı değil; müslümanların kıblesidir. hangi cehennemde ne halt yiyorsanız yiyin ama orayı kirletmeyin.

hiç kimse kusura bakmasın! gavur değnekçisi kemalistlerin 80 yılda başaramadığı/sağlayamaďığı yozlaşma 10-15 yıllık akp iktidarı sirasında misliyle gerçekleşti.
devamını gör...
bu temelle atılmış bir evlilikte Allah layıklarını verir zaten.

işiyle ilgili de gerçekten trt çalışanıysa, trt'nin suçluya değil emsal mahiyeti taşıyan bu olayda suçun niteliğine ceza minvalince arkadaşa iş akdini feshe kadar gidebilecek (oha ?) bir yaptırım uygulaması gerekiyor.

kendisine vizyon ve misyon belirlemiş orta ölçekteki özel şirketler bile personelinin hal, tutum ve davranışlarında sadece mesai saatlerinde değil özel hayatlarında da özenli olmalarını istiyor. nusr-et gibi nevi şahsına münhasır bir meslek erbabı olmadığınız, kurumsal bir kimlik çatısı altında çalıştığınız sürece özel yaşantınızda da ait olduğunuz şirketin değerlerini çiğneyen marjinal bir hal takınmamanız gerek.

bu denklikle ilgili mesela gezi kalkışmasında faizli özel bankaların hemen hepsinde çalışanların ekserisi mesai bitiminde soluğu gezi parkında aldılar. katıldıkları eylemler nedeniyle hiçbirisi ikaz bile almadı aksine -patronlarının iktidara karşı tutumlarını bilmenin de sarhoşluğuyla- mevduatını alarak, kredi kullandırarak hedef tutturdukları prim ve terfi aldıkları muhafazakar toplumun seçtiği iktidara karşı yaptıkları eylemleri sosyal medya hesaplarında gururla paylaştılar, eylemlere katılmayan limonla maskeyle selfie yayınlamayan mesai arkadaşlarını yadırgadılar (bizim mukaddesatçı toplumumuz, yeşil sermayenin kapitalist müslümanları bu faizli bankalardaki hesaplarını kapatmayı geçtik mevduatlarını bile çekmediler, bu da anti parantez meselenin trajik yanlarından birisidir.)

bir ayarsızın Allah'ın evindeki terbiyesizliğiyle gezi'deki beyaz yakalı bankacıları aynı başlık altında zikretmek tuhaf tabi ama son 5-6 yılda toplumun manevi değerlerini gözeten yayın politikasıyla kalitesini yükselten devletin güzide kurumlarından birisinin böyle bir hadsizliğe karşı gerekeni yapması gerek.

tabi bunlar ince meseleler. artık toplum olarak helallik ihtiva eden meselelerde o kadar duyarsızlaştık ve bu duyarsızlaşmaya muvazi olarak devletçi hale geldik ki devlet kurumu bir çalışanın abesini konuşmanız bile devlete hakaret kabul ediliyor. halbuki trt, bu çalışanına bir yaptırımda bulunmalı ki izleyicisi olmanın devletçi, milliyetçi, mukaddesatçılığın nişanesi sayılan yerli dizilerinin toplumda onardığını düşündüğü politikaya denk bir tutum sergilensin.
en azından aktolgalı'yı 2 ay kaşağılama cezası versinler o bile yeter.

edit: imla.
devamını gör...
kadındaki o nasıl bir surat, o nasıl bir gülüş ya ? o anda o adamın yerinde olsaydım o saniyede vazgeçerdim.

sevgiliyle kabe'ye gitmek ? > yeni nesil muhafazakarların romantik eylemi. yok canım, tabi ki Allah rızasıdır!

devamını gör...
kabe de evlilik teklif edecek kadar müslüman.
evlenmek istediği kadının fotoğrafını sağda solda paylaşmayı abes görmeyecek kadar cahil.

ulan bana ne dedirten cinsten.
bana ne ulan.
bana ne ?
devamını gör...
şer'an caiz olan ama edep ve adab sınırlarına aykırı olan teklif. orada diz çökülmesi gerekenin yüce yaratıcı olduğu belli. bir de izleyici teyzeler alkışlayın falan diyorlar ama müşrik kureyşlilerin aynı mekanda aynı şekilde gürültüler yaparak hz. peygamber'in (sas) davetini bastırmak ve engellemek istediklerinden haberdar olmadıklarını var sayarak bir nebze maruz görsek de yine mukaddes bir mekanda son derece uygunsuz bir hareket olduğu kanaatindeyiz. sanırım hiçbiriniz bir camide alkış tutulduğuna şahit olmamışsınızdır. ben de olmadım.

gelin namzeti hanımın cıvıklığı ve şımarıklığı için ise söylenecek pek bir şey yok.
devamını gör...
tam anlamıyla edepsizlik, had bilmezlik ve sonradan görme cehalet.

kabe bir oyun ve eğlence yeri değildir, nefsimizi tatmin yeri değildir yahut bir turistik mekan veya tatil yapmak için bir alternatif de değildir. müslümanlar oraya ne niyetle gidiyor bu cahil arkadaşlar hangi niyetle!

devamını gör...
büyük olasılıkla kudüs'te balayı yapacak çiftin yaptığı edepsizlik.

yeni nesil muhafazakar islamcılık böyle işte... her şey şekle bakıyor, ruh ise yok...

diz çökerek evlenme teklif etme bir batı adetidir ve bu dindar (!) arkadaşlar da adeti benimsemiş...
devamını gör...
evlilik teklifinin kendisi garip. ister kabe isterse başka bir yer. islamî bir yaşayışta isen zaten görüşme niyetin evlilik üzerinedir. bunun için de bir merasime gerek yok... başkalaşma, fotoğraf verme olayı resmetme ve hikayeleştirme amacını taşıyor çoğunlukla...
devamını gör...
islami romantizm diye bir nane türedi ve bu her tarafımızı kuşatmış durumda.
romantikliğin kendisine karşı oluşum bir yana bunu islami romantiklik adı altında yapmaları çok daha sinir bozucu.

iş bu olaya gelirsek senin oraya gitme amacın görev münasebetiyle ise normal ama diğer türlü konsantre bozulur ve amacından sapmış olursun.
eleştiri kısmı ise zaten yeteri kadar görsel sıkıntılı şeyler yaşıyoruz malzeme vermemek adına yapılmaması hoş olurdu.

Allah mesut etsin demek düşer, inşallah ömürleri teklif edilen yerdeki çizgiden sapmaz.

hayır yapamadığımdan veya kıskandığımdan değil, lütfen!!
devamını gör...
ak parti hükümetinin 'getirisi olduğu kadar götürüsü de oldu' ğu tespitinin kanıtı olan mide bulandırıcı hallerden birisi. ak parti ile toplumdaki muhafazakar kesim olarak tanımladığımız kişi/kişilerin sonradan görme halleri,bağnaz davranış biçimleri,memleketi ve dini sahiplenme duygusu maalesef abuk zubuk hareketler olarak karşımıza çıkabiliyor.

evvelden , arka fonda beytullah ve mescid-i nebevi olan fotoğraflarda

''refarandum da evet '
''reise selam '
'dik dur eğilme'
'mekke'den bin selam '
'allahım sen tayyip erdoğan'ı koru' gibi saçma küçük kağıtlarla,afişlerle karşılaşmazdık.

şunu iyi ayırt etmek gerekir. siyasi tercihlerinizi dini inancınıza göre ve dini ritüellere göre biçimlendirir ve ona göre karar verebilirsiniz. bu en tabi hakkınızdır ancak siyasi ahvalinizi ve haliyeti ruhiyenizi beyan ederken dini değerleri malzeme ederseniz itici ve basit hatta (bana göre ) mide bulandırıcı olduğunuzu kabul etmeniz gerekmektedir.

şimdi başlığa dönecek olursak
ak parti ile yozlaşan müslümanların nereden nereye geldiğini anlayabilmemiz için evveliyatı iyi bilmemiz gerekmektedir. bu mide bulandırıcı hareket işgüzarlık,rehavet,istismar olarak görülebilir. ta ki sosyal medya'ya paylaşıncaya kadar !

kişilerin tercihi kendini bağlar ancak bunu kamuoyu ile paylaşırken mesnetsiz hareketler sergiler ve dini değerler üzerinde tahrifata yol açarak yaparsanız kusura bakmayın tepkiler ağır olur.

kızın iticiliği
erkeğin geniş meşrebi mekanın kutsallığına değil kendi karakterlerine ve dine olan bakış açılarına gölge düşürmüştür.
mekan sukut ve tefekkür makamıdır !
mekan ibadet ve takva makamıdır !
mekan edep ve haya makamıdır ! evlilik teklifi yapılarak gösteriş makamı değildir. hadi ettin ne diye kayıt alır sosyal medya da paylaşırsın ?

kızın laubali halleri , kahkahaları
erkeğin basitliği
bi sn kusup geliyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar