eş mesleği ile statü kazanmak

iletişim ve görgü kurallarına göre kadınlar erkeklere tabidir. böylece statülerini kocalarından alırlar.

misal benim bir çocukluk arkadaşımın kocası vali. ama ben kendisiyle bir vesileyle görüşecek olsam valilik makamındaymış gibi görüşmem icap eder.

tabi günümüzde kadınlar kadınlıktan çıkıp kocalarıyla dahi rekabet edip erkeklik taslayan yedek erkek oluvermişler. bu yüzden statülerini de kendileri yaratmaya çalışıyorlar. fakat fıtratları pek azına bu şansı verecektir.
devamını gör...
emekli bir vali büyüğümüzün pek saygıdeğer eşi (allah rahmet etsin) durumu kısaca şöyle açıklamıştı, "cezve kadar kocası olanın sapı kadar hatırı olur."

bir de heryerden ırak olasıcalar, devlette üst düzey kadrolarda ve hatta bakan emcelerimizin (muhafazakar derneklerde pek takılırlar, neyse) eşlerinin vatandaşa indirgenmiş kısmında statüsünün kibir kısmının hakkını doldururlar. . gelen ricalar önce eşten geliyor, eşlerine gösterilmesi gereken yaka iliklemeyi artık kendilerine bekler oluyorlar, senin kurum içindeki kariyerine bile karışır olup aslında her şey ile alakadar olabiliyorlar. o anlık ruhi tepkimeleri ile alakalı, hobileri, eğlenceleri doğrultusunda gözüne takılırsan hele yandın gittin. eşinin statüsünü ellerinden alsan yüzüne bakmayacağın içi boş hanım ablalar.. neyse devam etmiyim. eş mesleği ile statü kazanmak milli sporları.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar