esat oktay yıldıran

12 eylül sonrası yüzünü estetik ameliyatla değiştirmiş ama kendisini belediye otobüsünde sesinden tanıyan bir eski mahkum tarafından öldürülmüştür.

keser döner, sap döner.
devamını gör...
kendisine ve işkence yöntemlerine ilişkin insan midesinin kaldıramayacağı iğrençlikte hikayeler anlatılır. muhtemelen birçoğu da doğrudur.
insan olmak böylesi bir işkenceciyle aynı coğrafyada yaşamaktan utanmaya yeterdi. acaba hala işkenceyi ve işkencecileri kutsayıp savunanlar neden mahrumlar? (sorunun cevabı metnin içindedir.)
insanlığın dip noktası...
devamını gör...
diyarbakır cezaevi müdürlüğü ve komutanlığı yapmış ve cezaevini dünyanın en nitelikli işkencahenesine çevirme başarısını göstermiş bir türk subayı. (üstün hizmetlerinden dolayı) binbaşı olarak istanbula atanmıştır. daha sonra ailesi ile birlikte belkide kendisinin oluşturduğu bir örgüt tarafından; pkk lı militanlarınca öldürülmüştür. belki artık diğer tarafta cehennemde bir terfi daha yapar..

edit: kendiside kürt olan akp li fatih belediye başkanı tarafından yapılan şehitler parkındaki büstlerden birine yer tahsis edilmiştir.

devamını gör...
hatırımda kaldığı kadarıyla kemal pir'in vasiyetinde öldürülmesini istediği yaratık. çocuklarının gözü önünde katledilmesi ise hata.

--- alıntı ---

yıldıran, 22 ekim 1988 tarihinde, güneşli bir öğlen sonrasında istanbul kısıklı’da belediye otobüsünün içinde, bir kürt militan tarafından kafasına sıkılan üç kurşunla öldürüldü. kürt militan, tetiği çekmeden önce yıldıran’a, cezaevindeki işkence mağdurlarından ve ölüm orucu eyleminde yaşamını yitiren laz kemal’in (kemal pir) selamları olduğunu söylemişti.

--- alıntı ---
devamını gör...
nagehan alçı, rasim ozan kütahyalı ve umit zileli buna iskenceci dediği için 105 gün hapis cezasi almışlar. esat oktay yıldıran'in anisina saygısızlık mı ne yapmışlar.
devamını gör...
diyarbakır cezaevi'nin tanrısı.

"türkçe konuş, çok konuş!" işte bu lafı benim için hayati bir önem taşır.

şu videoda ona dair anlatılan her şey öyle hoşuma gidiyor ki...
buradan
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar