eşcinsel evlilik

20 ve 21. yy. da kültürel yozlaşma ve hedonizmin uzantısı olarak karşımıza çıkan çağın sapkın aile kurma biçimi. dünya üzerinde çeşitli ülkeler, bu tip evlilik ya da yasal olmayan birlikteliklere, kendi toplum yapıları uyarınca farklı şekillerde tepki vermektedirler. örneğin hollanda, eşcinsel evliliğe ilk yasal yolu açan ülkedir*. ardından belçika'da eşcinsel evlilik yasallaşmıştır. ispanya, kanada, norveç, güney afrika cumhuriyeti, meksika ve portekiz bu tip evliliğin yasallaştığı ülkelerdir. amerika birleşik devletleri'nde ise bazı eyaletlerde serbest iken ülkenin %70'inde kanuni olarak mümkün olmamakla birlikte, gayrı resmi ilişkilere de herhangi bir yaptırım uygulanmamaktadır. bugün massachusetts, connecticut, new hampshirei, iowa ve vermont eyaletlerinde eşcinsel evlilik yasal statü kazanmıştır.

evliliğe alternatif olarak üretilen medeni birliktelik kavramı, evli çiftlere tanınan hakların tümü olmamak kaydıyla eşcinsel çiftlere bir takım kanuni haklar vermektedir. arjantin, brezilya, çek cumhuriyeti, danimarka, finlandiya, fransa, almanya, macaristan, izlanda, israil, lüksemburg, yeni zelanda, portekiz, slovenya, isveç, isviçre, ingiltere, andorra, avustralya, kolombiya ve hırvatistan bu kanunun uygulandığı ülkeler arasında yer almaktadır.

eşcinsel birliktelikler sudan, moritanya, suudi arabistan, iran, yemen, somali, nijerya, burkina faso ve gana gibi ülkelerde idam cezası ile cezalandırılmaktadır. guyana, pakistan, uganda, burma, bengladeş ve sierra leone gibi ülkelerde ise ağır cezalar uygulanmaktadır. yine diğer afrika, ortadoğu ve asya ülkelerinin bir kısmanda da hapis cezası uygulanmaktadır.

kimilerince bir gelişmişlik sembolü olarak değerlendirilen eşcinsel evlilik, aslında kültürel ve toplumsal iflasın sembolüdür. dünya coğrafyasına bakıldığında ekonomik olarak kalkınmış ülkelerde bir bir kanunlaşması ve kanunlaşmasının teşvik edildiği üzülerek görülmektedir. abd işgali öncesinde afganistan ve ırak'ta idam ile cezalandırılan bu fiil artık yasak olmaktan çıkmış, kanuni haklar verilmese de cezai yaptırımdan muaf tutulmuştur. günümüzde ne yazık ki toplumsal çöküntünün adı modernizim ve gelişme olarak sunulmaktadır.
devamını gör...
kendi elinde olmayan sebeplerden dolayı yaşanabilecek durumdur, doğru bulmamakla beraber yargılayamadığım durum . başımıza gelmeden ne hissettiklerini anlayamayız , böyle olmak onların seçimi değil ama bundan sonrası onların kararı onların hayatı.
devamını gör...
gezi parkı eylemleri sırasında yaşanan hadiselerdendir. tabi kendilerince bir evlilik. hukuki ve toplumsal bir temeli yok. tıpkı söz konusu eylemler gibi.

devamını gör...
hicbir sekilde saygı duymayacagım hatta şiddetle buğzedecegim evlilik. müslümanım diyen insanların da bu tür iliskilere hosgörüyle saygıyla bakmasına şaşıyorum dogrusu! rabbinin helakına,gazabına sebep olacak bir fiili yapacaklar sen de bu lanetlenmis güruha tepki vermeyeceksin bravo!
devamını gör...
özgürlükle falan alakası yoktur direk sapıklıktır. en iyi ihtimalle, bir hastalık olarak görülebilir ve tedavi edilebilir. böyle bir şeye saygı duyulmaz ancak bundan kaygı duyulur.
devamını gör...
benimle yapılmadığı sürece beni hiç ilgilendirmeyen olay. kim kimle evleniyorsa evlensin banane ya, ha düğün falan yaparlarsa alıp çeyreği giderim aga bu kadar cesaretli oldukları için takarım çeyreği yoksa bizim akrabalara falan 50 lira takıyorum annem sorarsa çeyrek taktım diyom.
devamını gör...
toplumu ilgilendiren hiçbir konuda kimse 'banane' 'beni ilgilendirmez' 'kimseyi ilgilendirmez' tarzında beyanları bulunamaz ve bulunmamalı. hatta insan olduğunu iddia eden herkesin kınaması gerekir ve 'elhamdülillah ben müslümanlardanım' diyen her mü'minin karşı durması gereken bir evlilik.

'özgürlük' adına susanlar aklını peynir ekmekle yemiş olmalı sanıyorum ki.. dostum ensest ilişki de o vakit özgürlük. kimse kimsenin uçkurunun kahyası değil ba'bında olaylara yaklaşırken bugün yarın gelir senin burnunun dibinde biter. işte o zaman feryat etme.

sapıklıktır, berduşluktur, iğrençtir hatta iğrenç kelimesi yanında çok masum kalır.. nerde ve kim yaparsa yapsın laneti hak eder.

alakalı bakınız;

(bkz: türkiye de eşcinsel olmak)
(bkz: cinsel tercihe saygı duymak)

devamını gör...
eşcinsel ilişkinin resmi ideoloji ve belediye başkanın yetkileri doğrultusunda cicilendiği sapık ilişki. evvela şunu bilmek lazım homoluk ''normal'' değildir. ''homo''luk sadece hormon bozukluğu ile açıklansaydı ''eşcinsel evlilik'' diye birşey çıkmazdı zira adam hormonlarım bozuk der tedavi görürdü ama bunun yerine ne yapıyor işmar ederek kendi cinsinden eleman ayartmaya çalışıyor sapıkça değil mi bu?

eğer bu normal birşey ise çoluğunuza çocuğunuza iyice tanıtın.. biraz öyle biraz böyle takılsınlar neticede nasılca cinsel doyuma ulaşacakları yolu kendileri seçecekler ''özgür'' bireyler olarak. maşallah suyundan da koyalım.
devamını gör...
hakkinda ileri geri konuşamayacağım evlilik türü. yazılabilecek nice hikaye, hadise, olay var ama işte. ne demiş suavi " bazı yasalar dilin perçemidir.."

sokaklarda volta atarken geniş omuzlu kadınlar insanı garipsetiyor,

erkek dediğin dağ gibi adamlar güzel bir söz duyunca kıvırıyor.

bizim sokaklarda ki gibi el ele gezen kızlar düşünülenlerden olmuyor,

ecnebilerin ahlak dersi yatakda son buluyor..
ebk
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar