eşcinselliğin normalleşmesi

değişen dünya düzeninin ufak bir parçası; eşcinsellik.
ve bunu normalleştiren her ne kadar insanlar gibi görünse de medyadır. bize böyle empoze ediliyor biz de tamam diyoruz. bak köydeki ayşe teyzeye, eşcinseli görse süpürge topuzuyla kovalar, neden? kadının televizyonla işi yok ki, magazin programı izlemiyor o.
devamını gör...
neden anormal olduğunu açıklayabilecek bir düşünce varsa fikir beyan edeceğim durumdur.
hormonal bir değişiklik yüzünden ya da sadece keyfiyetten olan bir durum için kalıp arama düşüncesi oldukça enteresan.
ayak fetişi olan ya da saç fetişi olan insanlar daha mı az anormal oluyor eşcinsellerden?
ya da kızıl saç sevenler ya da sarı saçı tercih edenler daha mı normal?
kişinin kendi tercihleri dışında (kendi alanına herhangi bir müdahale yoksa) yapılan tercihlere olan bakış açısı çok rahatsız edici ülkemizde.
işte örnekte belirtilen ayşe teyzemizin süpürge tozuyla eşcinsel kovalaması durumu da bu. ayşe teyzemizin hayat görüşü içinde evrim teorisini destekleyen insanlar da aynı şekilde kovalanacak kişiler olabilirken küpe takan erkekler de aynı kefede olabilir.

bu sınırları, kategorize etme durumunu ortadan kaldırdığımızda daha yaşanabilir bir yer olacak dünya.
devamını gör...
bülent ersoy normaldir ama izmir'in arka sokaklarında pompei çocukluğu yapanlar normal değildir diyerek kısa ve net fikrimi belirttiğim mevzu.

eşcinselliği üzerinden para kazanan pompei çocukları mümkünse yok edilmelidir, karantinaya alınmalıdır, hollanda'ya felan gönderilmelidir.
devamını gör...
eşcinsellik bir hastalık ya da normal dışı bir durum değildir, sıradan bir insanlık halidir. zeki müren'in kendi bakış açısını aşağıya bırakıyorum:

"hem kadın ruhunu, hem erkek ruhunu taşıyıp da bunu rezilliğe dönüştürmemek. bir taksim parkı'nda yırtmaçlı etek giyip 45 numara ayakkabı ile kendini kadın zannederek dolaşmak vardır. onu da küçük görmüyorum, belki transeksüeliteyi bilmiyorum... bilmediğim için onları ayıplar gibi, onları nefretle anar gibi olmasın bu lafım"

"bir var, nezle, grip, öksürük olur iyileşirsiniz. bir de veba, kanser, kolera ve çaresiz dertler var. onun için, bunun da bir dozu var. etrafı rahatsız etmeden, edebiyle, millete yanlış örnek olup peşinde sürüklermiş gibi göstermeden hayatınızı idame ettiriyorsanız, zaten kanunda dahi cezası olmayan bir olay."

eşcinseller sokaklara hanımefendi beyefendi tabiri ile giyinip çıksalar, ekranlarda öyle görsek ne kadar fazla sempatimizi kazanırlar değil mi? bunu yapan eşcinseller yok mu? elbette var. genelleme yaparak hepsini aynı kazana atamayız. türkiye'de sanılanın aksine özellikle köylerde neler neler yaşanıyor. cinsel hastalıklar köy gibi yerlerde daha hızlı yayılıyor. çünkü kim kime dum duma.
devamını gör...
normalleşme olup olmadığı hayat görüşünüze bağlı olan durumdur. olayın sakıncalı olduğunu düşündüğüm için ne kimse gelip beni yerebilir ne de ben gidip biri eşcinsel diye aşağılayıp,lanetleyebilirim.durumu onaylamakla saygı duymak arasında ince bir çizgi var bence biz o kısmı kaçırıyoruz.bana göre ahlâkî,ruhi ve fiziki anlamda doğal olmayan bir durum mu?evet.eşcinsel biriyle aynı yerde çalışır mıyım ya da asgari şartlarda bir diyolog kurar mıyım? tabi ki.
devamını gör...
normal, çoğunluğu ifade eder.

genel olarak, göreceli bir kavramdır.

bana göre, eşcinsellik, farklı sebepleri olan bir anomalidir. neticede iki farklı bakış açısı ile bu sonuca varmak gayet mümkün.

varılmasa da çok umurumda.

öncelikler..öncelikler.
devamını gör...
eşcinselliğin neden kabul edilemez olduğunu tartışmaya gerek var mı hiç bilmiyorum. benim için inandığım kitapta yasaklanmışsa olay bitmiştir. homoseksüelliği açık açık savunmak, müslüman bir birey için ciddi bir kimlik bunalımını işaret ediyor bana göre. alkol kullanmayı da savunsanıza o zaman.. alkol kullanmak bazı insanlarda hormonal bir ihtiyaç ya da alkoliklerin içkiyle aralarında duygusal bir bağ var gibi... ha bu demek değil ki eşcinselleri gördüğümüz yerde taşlayalım... taşlamayalım ama çocuklarımızı da eşcinsellik güzellemesiyle büyütmeyelim. homofobik olduğumuz için değil, inanan bir müslüman olduğumuz için benimseyelim bu tavrı.
devamını gör...
eşcinselliği güzelleyelim , eşcinsellere methiyeler düzelim diye kimse savunma yapmıyor zaten. kaldı ki bu söylenen şey savunduğumuz düşünceye de aykırı.
biz biseksüel bireylerin de eşcinsel bireylerin de trans bireylerin de normal olduğunu ve herhangi biri arasında ayrım yapılmaması gerektiğini söylüyoruz. siz ise pozitif ayrımcılığı savunuyormuşuz gibi bir algı yaratıyorsunuz.
ben çocuğuma gereken eğitimi vereceğim ve bu eğitim sırasında herhangi bir insanın bir diğerinden ayrılmaması gerektiğini de özellikle anlatacağım.
olur da benim çocuğum eşcinsel bir yönelim sergilerse de durumun gerekeni ne ise araştırıp ona göre aksiyon planı uygulayacağım.

gelelim alkol konusuna.
alkolün de belirli bir dozda alımı konusunda tıp dünyasının duruşu ortada. ancak benim yaşam hakkıma müdahale edecek kadar alkol alırsa birisi ona müsamaha göstermem.
yoksa bir mekanda oturup 2 lafın belini kırarken 2 tek yuvarlayan insanların kime ne zararı dokunmuştur?
devamını gör...
pek çok konuda olduğu gibi holywood eliyle olmuştur.

dikkat edin her dizide her filmde ana karakterlerin birisi eşcinseldir. insanlar da bunları göre alışıyor normal bir şey sanıyor haliyle.
devamını gör...
erkekler üzerinden örnek vercem ki daha önce bu örneği verdim.
bir top rüyasıbda ölür diğer tarafta onu bir melek alır ve kocamaaan bir boş araziye götürüp bir yer göstererek "şuraya büyük hacetini gider" der, eleman giderir. az ileride başka yer gösterir ve aynı şeyi bir daha yapmasını ister, eleman yine yapar. bu böyle günlerce devam eder gider en son top duruma isyan ederek meleğe çıkışır "yeter artık ne zaman bitecek bu saçmalık" der.
melekte o poponun hacet gidermeye yaradığını anlayana kadar sürecek der.
şimdi bu gay olma olayını nasıl normal görüyorsunuz merak ediyorum!

sizcede mantık dışı değil mi iki aynı cinsin sevişmesi.
gerçekten bazen humanist olcam diye eşegin kulagina su kaciriyorsunuz.
devamını gör...
yanlış ya da doğru olması bireysel fikirlerdir ve artık insanların fikirleriyle de hayatlarıyla da uğraşmak istemiyorum. ama şöyle bir şey var, eşcinsellik yanlışsa bile bundan önce takmamız gereken daha büyük yanlışlar var. önceliği onları düzeltmeye, onlara tepki göstermeye verin sevgili yazarlar. bu durumda sizleri kınıyorum çünkü bu başlığa anında 14 girdi yazılmışken sezgi kırıt başlığı yıllardır 4 girdiyi geçmemiş. ve sezgi sadece bir örnek.

ayrıca şahsi fikrim iki yetişkin insanın birbirine aşık olması, cinsel çekim duyup sevişmesi kadar normal bir şey olmadığı yönünde. doğamız gereği sevişiyoruz millet bu fikirle barışın artık bir zahmet.
devamını gör...
şahsen homoseksüellerden tiksinirim yok saymak isterim. gel gelelim bu onların var olmadığı anlamına gelmiyor. sapıklıktır değildir bilemem, fetva verecek halim yok. fakat insanların bile bile görece daha zor bir şeyi seçmesi hatta istisna olmayıp baya baya bundan dünyada binlerce olması bu durumu kabul etmek için yeter de artar bir veri bence. çocuklarımızı özendirmeyelim demek de cahillik bence. kimse onlara bakıp özenmez. içinde vardır onun hissettiği budur yani.
şahsen homoseksüelliği hastalık olarak görmüyorum. bahsesildiği gibi bana saçma gelsede cinsel yönelim olarak görüyorum. fakat yine burda ince bir ayrım var her homoseksüelim diyen kişi cinsel yönelimi kendi isteğiyle seçmeyebiliyor. çocuklukta istismara uğramış erkek çocukları travma sonrası cinsel yönelimi bozuk gelişebiliyor. bunun bilmeden yorum yapmamak daha doğru. herkesin hayat hikayesi farklı.
devamını gör...
tecavüze uğrayan çocukların geçirdikleri travma sonrasında eşcinselliğe yöneldiğini biliyor muydunuz?

(bkz: ensar vakfı) bunu örtpas etmeye çalışan ak partiler vardı birde hiç sesini çıkartmayanlar hatırlatırım. yaşanan travma sonrasında suçlunun örtpas edilmeye çalışması ile ebeveynlerin travmasını unutmamak lazım birde.

bu çocukların suçu travma geçirmeleri midir? hormonal bozukluklar neticesinde hissiyatı bozuk insanlar bir hayli fazla. bu nedenlerle;
eşcinselleri ellerinden tutulacak insan olarak görmek elzemdir, katmerli hatalara yelken açmasınlar. elbette şuna karşıyım; travmatik olmayıp zevk ve keyif peşinde koşarak eşcinselliği cinsel yaşam tarzı yapan ılıkları bu kategoriden çıkartıyorum,

evet eşcinselliği eleştiren ak parti seçmenlerini tecavüze uğrayan çocukları ve tecavüzcüleri ört pas etmeye çalışan partilileri eleştirmekten başlamalarını öneriyorum diğer türlü samimi bulmayacağım.
devamını gör...
düşünelim;
inanan kimse için normal sayılmaz
√ Allah batıl saymış. aynı faiz gibi. ( batıl nedir? geçerliliği olmayan. yaratılış gayesine aykırı davranış)

evrensel olarak dünyanın düzeni içinde insana baktığımızda da normal sayılmaz
√ aklın korunması gibi "nesil emniyeti" , (sağlık, çoğalma vs) korunmalı.


toplumda yaşanan kirlilikler, zulüm, duygular, hisler bunlar ( batıl bir işi) yapılan fiiliyatı normal saymamız için etken değildir. ikisi farklı değerlendirilmelidir.

hem kadın hem erkek gibi hissediyorum diyenlerin ( hunsa) durumuysa kuran da anlatılmıştır.

bir batıl iş, yapılan yanlışlar nedeniyle aklanmamalıdır. nasıl faiz batıl ve o batılın işlenmesi ekonomik yapıyı bozuyorsa, eşcinsellik te neslin yapısını bozan yaşamdır.

islam'ın en temel düsturu: önlemektir.

hem eşcinsellerin ıslahı için çaba göstermeli, hem de onları buna iten sebepleri ortadan kaldırmalıyız.
devamını gör...
sorun tam olarak eşcinsellerin hormonal olarak böyle hissetiğine ve bunun için elinden bir şey gelmediğine inandırılmamız aslında böyle bir şey yok nefsinin istediği şeyi yapmak için tamamen topluma karşı uydurulmuş kılıf bence kuran bunu açıkça lanetlemiştir. bir de şu var peygamber efendimiz kız çocuğuna kız gibi erkek çocuğuna erkek gibi davranmamızı bize öğütler anneler ve babalara burda çok iş düşüyor eğer siz bu şekilde davranmassanız ilerde belki yaşayacağı cinsiyet bunalımının temellerini sağlam bir şekilde atmış olursunuz.
devamını gör...
toplumun hızla ahlaki çöküntü içinde olmasından kaynaklanan normalleşmedir. nasıl tv dizilerinde o onun karısıyla, kızıyla, halasıyla, teyzesiyle birlikte oluyorsa, amiyane tabirle kimin eli kimin cebinde bilinmiyorsa işte bu konunun güzel sözlüğümüze taşınmasıdır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar