eserleri chp yıktı biz ise inşa ediyoruz

tabi ki bir recep tayyip erdoğan vecizesi. birinin çıkıp cumhurbaşkanına dur demesi gerekiyor. istanbul'u harabe haline adnan menderes'in getirdiğini kendi de çok çok iyi biliyor. yapma bunu reis yapma!

ayrıca istanbul konusunda konuştukça kendine vuruyor. bütün istanbul durumun kimden kaynaklandığını çok iyi farkında. akp belediyelerinin şehrin sülalesini bellediğini apaçık görüyoruz. dinlen artık reis.
Kaynak


------alıntı--------
erdoğan, fatih belediyesi kültürel mirası ihya restorasyon projeleri tanıtım programı'na katıldı. erdoğan, burada yaptığı konuşmada;
" fatih'te selatin camilerin ara bölgelerindeki yüzlerce mescidi, o malum, tarihi inkar edenler yıktılar. onlar yıktı biz ise inşa ediyoruz, ihya ediyoruz. o yıkan zihniyet hangi zihniyetti? malum chp zihniyetiydi.

son günlerde medeniyet konusunda, şehir konusunda, kültür konusunda pek çok toplantıya katıldım. milletimle dertleştim. bugün burada da bazı hususları ifade etmekte fayda görüyorum. batı medeniyetinin elde ettiği imkanlarla adeta yaratıcıya meydan okurcasına kar hırsıyla dünyanın bütün güzelliklerine saldırdığı bir dönemden geçiyoruz." dedi.

------alıntı--------
devamını gör...
1923- 1950 yılları arasında restorasyon ve kültürel varlıklara sahip çıkma konusunda hükümetin karnesi ortada. tek parti hükümeti bu konuda açıkça başarısız ve ilgisiz.
adalet ve kalkınma partisi bu konuda cumhuriyet tarihinin en başarılı hükümeti olsa gerek.
istatistikler ortada arkadaşlar.
devamını gör...
yalnız restorasyon adı altında ihya edeceğiz diye yapıların sadece ismi aynı kalıyor keşke daha güzel ihya edilse de kimin yıktığını konuşsak sadece.
devamını gör...
yapılar, eserler, binalar, camiler şunlar bunlar ihya ve restore ediliyor. fakat hepsinin içi boşaltılmış durumda. gönüller boş, kalpler boş, din diyanet yıkılıyor restore eden yok, saray gibi müftülük binaları ile ihya etmeye çalışıyorlar, yıktıklarının farkında değiller.
bunu da iliştirelim;
(#1037659)
devamını gör...
biri der biz inşa ediyoruz, diğer der dönemimizde yapılan gökdelenlere artık izin vermeyeceğiz.

hangisine inanalım. tutarsız açıklamalar yapan partinin başkanının açıklamasıdır.
devamını gör...
iki hatalı bilgi içeren cümle:
1- cumhuriyet tarihinin en büyük tarihi yıkımlar demokrat parti döneminde yapılmıştır.
2- ak parti bu konuda hiç de başarılı değildir.

ferguson ne demiş? “istatistikler mini etek gibidir çok şey gösterir ama neticeyi tam anlamıyla vermez.”
devamını gör...
inşa ederken kantarın topuzunu kaçırıp ülkeyi şantiyeye çeviren bir reis söylemi. istanbul'a olan sevgisini gösterme şekli enteresan, insan sevdiğini yerden yere vururmuş ya o misal. bari nefes alacak alan bıraksaydınız be reis, az yesin yancılarınız bir zahmet.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar