kafayı yememe sebep olacak olay..

şöyle anlatayım; küçük bir ilçede yaşıyorum herkes birbirini tanır, bilir.. fetönün ilçe sorumlusu olan kişi (aynı zamanda darbe başarılı olsaydı mevcut belediye başkanının yerine gelecek kişi bu) desteğinden dolayı tutuklamıyor.. tabi eşi çoluğu çocuğu perişan (yine darbe başarılı olsaydı sokaklarda en rahat yürüyecek, böbürlenecek kişiler oluyor bunlar) yakın çevrede o kadar midesiz ve o kadar geniş ki bunca şehit olmasına rağmen günlerce onları teselliye gidiyor.. gidince de teselli etmek yerine darbe tiyatro masalları dinleniyor..

ulan oraya giderken hiç mi düşünmüyorlar bu kadar şehidi gaziyi? öksüz ve yetim kalan o çocukları, eşleri, anne babayı.. bu insanlar göz göre göre destek olurken hala "hoca yapmadı" diye savunurken onları ziyaret etmek nasıl bir vicdan nasıl bir genişlik anlayamıyorum..
devamını gör...
gizli fetoculuk basligi açtık sanirim bu tiplerle alakali. toprağın rengine gore sekil aldilar. bukalemun gibi şekilden şekle girdiler. su gibi aziz olamadılar ama su gibi sekil aldilar. simdi hepsi akçı hepsi vatansever ellerinde bayrak. şeref haysiyet demişsin ama darbeye teşebbüs edene içten içe destek veren bu zümrede o denilen kavramlar olsaydı darbe teşebbüsü de olmazdı. neyse kufur etmeden bitiriyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar