eşi vefat edince yüzüğü çıkarmayan insan

vefakar kelimesinin vücut bulmuş halidir ve bunlar genelde kadın milletinden çıkar.
devamını gör...
teyzemdir. 13 yıldır yüzüğü durur parmağında.
devamını gör...
erkeklerin mühim bir kısmı eşleri yaşarken bile yüzük takmadığından çoğunlukla kadındır.garip bir toplumuz kocası ölen kadının evlenmesi ayıp gibi karşılanıyor .karısı ölen adama ise karısının cenazesinde kız bakılıyor.gerekçeler ise evlere şenlik " erkek tek başına hayatını sürdüremez."gencecik yaşta eşini vatan savunmasında yitiren kadınların durumu ise daha vahim evlenirse şehit eşine ihanet etmiş kabul ediliyor birçok yerde..koca meraklısına çıkıyor adı.yüzüğü kendi rızasıyla çıkarmadıysa saygı duyulacak durum. çıkarttıysa da vefasız değildir kişinin yeniden evlenmesi için dini toplumsal ahlaki hiç bir engel yoktur.
devamını gör...
sadakat nedir bunu kendisinden öğreneceğiniz kişidir.
devamını gör...
iyi biridir.
(bkz: ahmet özel). eşini kaybedeli yıllar olmuş, hala çıkarmamış. çok ince bir insan zaten.
eşine şiirler yazıyor:

tahassür

bir zamanlar
yaseminden nergisten çiğdemden incinirken
şimdi
hangi güle el attıysam kanadı
bir ırmağa konuşsam
dalgalar durulur
bir gölgeye otursam
kuşlar halkalanırdı
şimdi
o aşk sözleri
o gönül esintileri
hüzün sayfalarında kaldı
bu hazan bahçesinde artık
ne dal ne dalda kaldı

(10.04.2017
)
devamını gör...
eşini gerçekten sevmiş, değer vermiş, yalnız kalmış olsa da, ondan kopmamış, onu unutmak istemeyen, saygı duyulası insandır. bakın bu, saygının ve sevginin ne demek olduğudur.
bu gerçekten herkesin yapabildiği bir şey değildir.
evlilik programlarında ya da günlük hayatta da çokça karşımıza çıkmıştır. eşinin kırkı çıkar çıkmaz yalnızlık zor diyip hemen eş aramaya başlayanlar. öyleyken böyle olmak tanımlanması zor, kelimelerle anlatılamayacak kadar duygu yoğunluğu barındırır. asla basit ve olası bir durum da değildir.
devamını gör...
eşim öldü.. erkeğim.. 1 oğlumla başbaşa kaldık..
oğlum 5 yaşında idi.. anne isterim diye ağlıyordu.. parkta annesiyle oynayan çocuk görünce ağlıyordu.. tv de annesiyle bişey psylaşan çocuk görünce ağlıyordu.. psikolog bana evlen dedi.. ben de o kadar şerefsiz o kadar haysiyetsiz bir adamdım ki oğluma annelik yapacak bir eş aramaya başladım.. hatta benim karaktersiz baldızım da bana kız bakmaya başladı.. psikolog, çocuk küçük şimdi evlenirsen cocuğa anne olur, 2 sene sonra evlenirsen üvey anne olur dedi.. psikolog ta şerefsiz çıktı.. neyse
eşimin ölümünün 5 ayında evlendim.. oğluma annelik yapan bir eşim var.. oğlum çok mutlu.. bir annesi oldu.. ama babası karaktersiz şerefsiz..

oturun yazın klavye başında başınıza gelmemiş felaketlerin baş rol oyuncuları hakkında acımasız şeyler..

insan empati bile yapamadığı konuda yorum yapmamalı..

edit:::bilerek ya da bilmeyerek çok acımasızca açılmış bir başlık.. bu gerçeğin acısını unuttuğum gırgır şamata yapıp rahatladığım bu platformda karşıma bu başlık çıktı..

bu entry de bu sözlükte girdiğim son entrydir.. kalın sağlıcakla..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar