eşi vefat ettikten sonra evlenen adam

çok kızıp bir sürü laflar hazırladığım insan dünya hali, adam kendine bakamaz geyiğine falan çok kızıyordum ama duruma göre bu husus biraz olsun değişiklik göstermeli. aceleye gerek yok ki. olan kadıncağıza oluyor. sinir bozucu. evet hayat devam ediyor. olmaz olmaz dememeli. Allah rahmet eylesin hepsine.

edit: sinir halinin yatışması ile gelen düzenleme.
devamını gör...
babam olur kendisi. 4 sene kanser hastalığıyla mücadele eden annemin vefatından sonra evlenmesi vefasızlık gibi görünse de; hayata tutunmak için yerinde bir adım attı. ne yapsaydı misal? ömür boyu yas mı tutacaktı? bunları henüz idrak edebildiğim için- hazmetmekte zorlansam da- durumu kabullendim. olan biteni acı acı gülerek karşılamayı, akıntıya karşı kürek çekmemeyi, gidenin geri gelmeyeceğini.. öğrendik eşekler gibi.
devamını gör...
bazen eski çalıştığım yerlere ziyarete gider odama yerleşen kişilere bi kırkım okunsaydı lan falan diye takılırım.
(#6099860) sanırım yazarın burada söylemek istediği sadece bu denli aceleci olması yoksa evlenen adamı eleştiriyor diye düşünmüyorum.
devamını gör...
sanırım bu evlenenlerin zamana yenik düşmesi rahatsız edici. hanımını kaybetmiş, aradan senesi geçmeden evlenenleri mevcut. seneyi geçtim iki ayda evlenenler var. kafese kapatılan aslanı, saldım çayıra mevzusu.
devamını gör...
çoluk çocuğu henüz küçükse arkasından sağlam küfürler yiyen adamdır. üvey anne diye bir kavram boş yere türemedi zira. istisnalar kaideyi bozmaz, üvey anne dediğin şey çocuğun kafasına bir kurşun sıkmakla eşdeğer olsa gerek. ha kafasına, ha hayatına.
devamını gör...
gerekçelerı dünya hayatında kabul gören adamdır. ınsan belkı bır kere sever yalnızlığa tahammülü olmayan ıse ıkıncı kez arkadaş edınır. kabullendığım bır durum değıl ama nasıl olur dıyemıyorum.
devamını gör...
erkekler kendine bakar veya bakamaz tartışması bu başlığın konusu değil bana göre. çünkü olay ekonomik. asgari ücretle çalışan çocuğu olan bir insan bakıcı tutamaz. bunun yerine evlenir.

çocuk yoksa veya varsa ve küçük değilse yine evlenir. kendi yapmaz. yerine , hizmetçi de tutmaz.onun yerine evlenir.

bakın ben böyle düşünmüyorum sadece analiz yapıyorum. yoksa yalnız yaşıyorum ve her işimi de kendim yapıyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar