eski arkadaşla barışmak

zayıflıktır. düzeltilemeyen karakterin aynı koşŸullarda aynı şŸeyleri yapabileceğŸi gözardı edilmişŸtir. eski arkadaşŸla barışŸmak, kişŸinin vazgeçilmezliğŸinin bilincine varmasına, aynı hataları yapmasına sebep olmaktır. zayıflığŸın bedeli şŸartlar uygun olduğŸunda ödenir.
devamını gör...
hiçbir şey eskisi gibi devam etmez ancak sürekli akılda olan soru işaretlerini giderir. ilk önceleri yaklaşık bir hafta kadar aralıksız konuşulur, akıldaki sorular sorulur, karşılıklı samimi cevaplar verilir, samimi telefon görüşmeleri yapılır ancak daha sonra ayda yılda bir mesaj atma/buluşma olayına dönüşür, sıradanlaşır.
devamını gör...
yakın bir arkadaştıysa eskisinden bile daha güzel olabilir ilişki. zira bazı hatalar tekerrür edilmesin diye çaba sarfedilir ve bağlar daha da sağlamlaşır. *
devamını gör...
en yakın arkadaşımla lisede küsmüştüm, ilkokul 1. sınıfta öğretmenin bizi yan yana oturtmasıyla başlamıştı dostluğumuz. saçma sapan bri sebeptir küsmemiz, ama dört yıl hiç konuşmadık. sonra üniversiteye geçtik, bir an, sadece bir an merak ettim onu ne yapıyordur, hangi üniversiteye gitti diye. baktım. bizim dostluğumuzdan dolayı arkadaş olan ailelerimiz de biz kopunca kopmuştu, ama sağlam kopmuşuz. öyle ki, arkadaşımın profil fotoğrafında ölmek üzere olan babasıyla çekilmiş fotoğrafını gördüm. dağ gibi adam derler ya, aynen öyle, iri yarı, heybetli amca, küçücük kalmış ve saçları dökülmüş, bakıyor ama görmüyor... berbat bir fotoğraftı. hemen aradım. dedim bak küs olabiliriz ama çocuk değiliz, amcanın nesi var? ağlamaya başladı. babasının ac kanseri olduğunu, öğrendiği ilk andan beri beni aramak istediğini, ama ya ben kendisiyle konuşmak istemezsem diye korktuğu için arayamadığını söyledi. uzun uzun konuştuk. yanında olduğumu söyledim ve oldum da.

amca öleli 3 yıl oldu. bizim ise dostluğumuz devam ediyor. babasının cenazesinden sonra hiçbir cenaze törenine katılamayan arkadaşım, anneannem ölünce benimle mezarlığa geldi ve elimi hiç bırakmadan, beni göğsüne yatırıp benimle birlikte ağladı. dayanamıyorsan git, dememe rağmen seni bırakmam dedi ve gitmedi. üstteki entry gibi eskisinden çok daha sağlam bir dostluğumuz oldu.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar