eski mesajları okumak

#özgürler 

bağımlılığımdır. çok severek okur ve eğlenirim. mesajlaştığım insana da bazı kısımları gönderirim, karşılıklı güleriz. fazlasıyla güzeldir. geçmiş harika bir zaman dilimidir.
devamını gör...
günlük mesaj kutusunu temizlediğim için yapamadığım nostaljik hareket. duygusallıklara doyduk artık taşıyor bir de bu eksik olsun.
devamını gör...
geçmiş mesajları okuyup bazı pişmanlıklar yaşadığım doğrudur. şimdi ise mesajları sürekli sildiğim için geriye bakmam gereken bir şey kalmıyor. böyle böyle eski mesajları okuma hastalığından -hastalık olmayabilir de- kurtuluyorum.
devamını gör...
çoğunlukla faydasını görmüş olduğum şey. sms hariç tüm mesajlarım, attığım ve aldığım tüm maillerim saklıdır. defalarca işime yaradı. tavsiye ederim.
devamını gör...
insana bazen hafif bir iç burkulmasıyla birlikte tatlı tatlı tebessümler ettiren eylem.
kendimi bildim bileli yaparım, hâlâ da yapıyorum.
az önce yine yaptım mesela.
özellikle artık konuşulmayan insanlarla olan mesajlaşmaları okumak daha güzel oluyor. tabii bir yan etkisi var ki o da “biz hangi ara bu hale geldik” isyanı kaplıyor insanın içini.
tekrar tekrar okurken bazen içinde bulunduğum hal ile kıyas yapıp “nırç, kıymetini bilememişsin o güzel anların” diyorum kendime.

eski konuşmanın hangi noktasından sonrasını okuyacağını bulamayanlar için de bir örnek vereyim mesela sohbet arama özelliğinden “deli” kelimesini aratın ve sonra çıkan sonuçlardan birinden yardırın. *

her ne kadar nostaljik yanı olsa da aslında anda kalamayan geçmişte yaşayan insan işi...
belki de tamamen geçmişte bırakmak için hepsini tek bir hamleyle silmek lazım ama açıkçası şu an için gözüm kesmiyor.
senelerin verdiği bir arşivleme hastalığım var sanki. beni engelleyenler dahil hiçbir mesajlaşmayı kolay kolay silmem. çünkü bazen de insanın kalbi yumuşar gibi oluyor işte o zaman bazı şeylerin üstünden tekrar geçip kararlılığı devam ettirmek iyi oluyor.
ama yine de çok abartmamak lazım.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar