eski terk edilmiş evlerde hayallere dalmak

#özgürler 

evlerin icerisine girebiliyorsan hayaller ve dusunceler harikulade olur tavan yapar, fakat sadece pencerelerden iceriyi gorebilmek bile cok sey anlatir insana.
o evde kimler yasamistir, ne sevdalar muhabbetler küslükler yasanmistir. cok farklidir bu evler, insani alir goturur oldugu yerden. birde iceride arkada kalan esyalar var ise dahada renk katar daldigin dusuncelere.
guzelligin yaninda birde huzunludur buruktur bu evler.
devamını gör...
hayaller geleceğe yönelik düşüncelerdir. eski ,metruk bi ev varsa ve de deniz kenarında ise hem hayal kurdurur hem düşüncelere daldırır.. çiçeklerin solduğu bahçe, duvarlarından taşları dökülmüş ev, bi kısmı beyaz örtü ile kapatılmaya çalışılmış mobilyalar, duvarlarda resimler, örümcek ağları, bi karış toz, gıcırdayan merdivenler, bi vuruşla girilebilecek itelenecek ahşap pencereler, eski bi tüplü televizyon, vaktiyle bakir ama şimdilerde bolca otel /bina gören manzara, zakkumlar..

taşlı sokak. duyulmayan çocuk sesleri. hanım ben bi çarşıya gidip gelcem var mı istediğin yok bey , her şey var çok şükür diyen kanaat sahibi teyzem ve dahi onun kıymetini bilen tonton amcam.. bisikletle gidilen yollarda tozu dumana katan hızlı ve öfkeliler. yok olmuş gibi duran olmayan. her şeyden biraz kalır misali kalan ve yetmeyen. yetmese de tükenmeyen anıların ortasında bi yer..

böyle bi evde kimler yaşamıştır o düşünülür.. o ev artık sizinse yapabilecek şey eşyaları yenilemek değil ruhunu yenilemektir. sevdiklerinizle.. oraya ruh üflemektir. gelip de ayy bu ne be atalım bunları değildir. düşüncelere dalıp geçmişi yad edip gelecek için sevdiğinle birlikte hayal kurmaktır.. terk edilmiş yerlerin de güzelliği vardır. yeniden var olma ümidi gibi.
devamını gör...
romantik eylemi. benim gibi ödeklerse abuu burda neler oldu ki terk ettiler, tövbe bismillah şeyler üç harfliler de gelir mi buraya geceleri. *
devamını gör...
tinercilerden ve yıkılma tehlikesini göz önünde bulundurursanız sıkıntı olmayacak eylem. hem eski ve terk edilmiş ev mi kaldı? yerinde avm ve 46792 katlı binalar arz-ı endam ediyor.
devamını gör...
özellikle de aşağıdakiler gibi eski köşk tipi evlerse kendimi kaybederek yaptığımdır. bugünkü dünya pek benlik değil. insanlar teknolojiyi yanlış kullanmaktan ötürü onun esiri olup benliklerinden ve insanlıklarından kopmuş, yapay birer varlık haline gelmiş durumda. dünya desen zaten git gide abidik gubidik yer olmaya başladı. haliyle kendi kabuğuma çekilip kitaplara ve de nostaljiye yönelip basit bir hayat sürmekten yana olan biriyim. haliyle eski dönemleri çok özlüyorum. keşke bugün yine öyle samimiyet dolu insanların oluşturduğu bir dünya olsaydı ama ne yazık ki yok. olacağa da benzemiyor. ama neyse ki kitaplar, nostalji ve hayal gücü var da tatmin edebiliyorum kendimi. hal böyle olunca da şu aşağıdakiler gibi evleri görünce bir anda hayallere dalıyorum "acaba burada kimler yaşadı", "hikayeleri neydi" diye. o kadar etkileyici oluyor ki anlatamam.devamını gör...
bu evlerdeki hareketlenmeler anında hissedilir. üst komşu merdiveni mi çıkıyor, lavaboya girip musluğu mu açıyor tahtaların çat çut seslerinden anlaşılır. beton binalar gibi değil yani.
devamını gör...
ahşap binayı yıktırsalar şuraya 3-5 kat dikerler. mülk sahibine de en az 2-3 daire verirler. ya da belediye şu binaları güzelleştirsin. kesin içleri nasıl berbat haldedir. diye kafamdan geçiyor. hayal meyal yok. güzellik, temizlik ve düzen aşkımız var.
devamını gör...
hayalden ziyade korku filmlerinin yarattığı etkiden olsa gerek hayaletler, cinler, hatta hiç olmadı tinerci tipler çıkacak gibi hissederim. ilk tanının bütün romantizmini bitirdim ama öyle!!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar