esma el biltaci

mısır’da darbeye karşı direnişin merkezlerinden biri haline gelen rabiatul adeviyye meydanı’nda dün darbeciler tarafından ihvan yöneticisi muhammed el-biltaci’nin 17 yaşındaki kızı esma el-biltaci göğsünden ve sırtından kurşunla vurularak öldürüldü. daha 17sinde gencecik bir kız çocuğuydu.

öldürülmeden önce cep telefonu üzerinden paylaştığı şiirde olayları 5 satırla açıklıyor.

onlar bizi vetir’de namaz kılarken buldular
kimimizi rükuda, kimimizi secdede vurdular
onlar hem güçsüzdü hem az sayıca
Allah’ın kullarını çağır da gelsinler yardıma
köpüklü deniz dalgalarını andıran ordularla
devamını gör...
yanlış hatırlamıyorsam ihvan liderlerden birinin 17 yaşındaki kızı. hayatımda gördüğüm en tatlı insan ve ona nasip olan şehitlik mertebesi güzelliğine güzellik katıyor.
devamını gör...
kendisini rahmetle andığım isim. benim ülkemin başbakanı tamamen siyasi emeller doğrultusunda babasının kızına yazdığı mektup ile duygulanmış ve ağlamıştır. uludere'de diri diri yakılan insanların yakınlarının edebi kalemleri olması mı gerekirdi ülkemin başbakanı onlara ağlasın diye. insan katlinde dil, din, renk, ideoloji ayırt ediliyorsa bu adi bir siyasi çakallıktır. rte biraz da kendi vatandaşına ağlasın, siyasi islam manevraları vicdansızlıktır.
devamını gör...
17 yaşında şehit olan kız kardeşimiz. Allah ona rahmet eylesin. bize de yolundan gitmeyi nasip etsin dedirten. ah be dünya, ne boş dertlerimiz var...
devamını gör...
bir kardeşimin önceki tanımıma bir oyuyla hatırladığım, yine beni sorgulamaya itmiş yine boş işler peşinde olduğumu hatırlatan melek yüzlü bir şehit bacım. Allah mekanını cennet eylesin...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar