esra elönü

tam bir facia insanıdır. marmara fm batmak üzreydi, kendisi geldi radyoyu artık dönüşü olmayan bir yola soktu. işi ehline tevdi etmezsen olacağı budur. konuşmaya başladığı an radyo frekansını derhal değiştirmek gerekir. hele bir şiir gibi birşeyler yazar kabus gibi of.

ayrıca hakaretimden ötürü beni satabilecek yöneticilere sesleniyorum; eksik bilgilerim varsa isteyin vereyim, siz de işinizi yapıyorsunuz neticede. saygım sonsuz.
devamını gör...
beni marmara fm dinlemekten nefret ettiren sahıstır. siire benzer bir seyler çıkınca anında değiştirilmesi tavsiye olunur,yazdıkları berbattır,sinirlerim bozar,ıyyyy.... yıne mı bu dedirtir.
kımdır nedır pek bılmem,kendi proğramını da dinlemişliğim yoktur lakin fragmanları sahsı ıcın ,feride için yorum yapmama yeterlidir...
devamını gör...
yazılarındaki süsü biraz abartarak veren yazar. tamam sabah kalkanlar için iyi bir beyin jimnastiği oluyor. insan okurken transa geçiyor ama her şeyi ayarında bırakmak lazım. ya -500 lerde oluyor ya da +500 lerde. şunun ortasını bulursak iyi olur.
devamını gör...
marmara fm de bizi soracak olursanız biz çok iyiyiz le başlayan fragmanları yazan aynı zaman da genel yayın yönetmenliği yapan kişi. haber 7 de yazdığı yazılara yapılan yorumları okuyunca islami kesimde yazıdan anlamayan insanların çokluğunu görebilirsiniz. zira çok çok iyi yazmasa da hep bir vasatın üstünde yazmaktadır. *
devamını gör...
kimi zaman anlaşılmamak için fazlasıyla kastığını düşünsem de, bazen öyle süpersonik cümleler kurar ki sizi kendisine hayran bırakır.

for egzampıl, mesela yani, " kaç kardelen var saylan!" :

http://www.haber7.com/haber...
devamını gör...
dindar medyanın genç kuşak isimlerindendir. lakin çok anlamsız yazmaktadır. yine de başarılar dilemek gerekmektedir...
devamını gör...
türkiye yazarlar birliği (tyb) 2008 yılı, "radyo programı / fragman" ödülüne layık görülen isim.. an itibari ile haftada iki gün yazdığı haber 7'de bu ödüle sahip çıkmış. yılın olayını şöyle duyurmuştur...

http://www.haber7.com/haber...
devamını gör...
özgün bir dile sahip enteresan yazar. oldukça hoş, fırlama ifadeleri var. ancak bazen, ironiyi ve absürtüğü abartıp doğallıktan uzaklaşıyor. bu da okuyucuyu yoruyor; metinden soğutuyor.. yine de takip etsek güzel olur gibime geliyor..
devamını gör...
karmaşık çapraşık devrik yıkık cümleler kurarak farklı olmayı başarmıştır.
devamını gör...
acayip cümlelerin yazarı. bazen çok kasıyor kaçmak geliyor ondan, bir daha hiç okumamak. bazen de zeka parıltısı cümleler beni sarıyor. feride'si güzel. feride'nin atı da.
devamını gör...
güzel yazılar yazma kabiliyeti olsa dahi yazdıklarıyla, verdiği mesajla şekli görünüşü uyuşmayan, inşallah kendini düzeltir, ama bazen düşüncelerime tercüman olan kişi.
devamını gör...
imamhatipli feride olmaktan gurur duyduğu her yazısından anlaşılan aşağıda ki dizelerin sahibidir.
takıldığınız soruyu lütfen geçin ve müsaade edin biz takalım.
üç yanlış bir başörtüyü götürmez.
başörtülü bir kız bisiklete binebilir, piyano çalabilir, kiraz toplayabilir,
iyi derecede ingilizce bilebilir, topa vurabilir, laiklik konusunda çok
güzel bir kompozisyon yazıp ağzınızı beyninizin mağarasına kadar açık
bırakabilir, felsefe yapabilir, uçurtma uçurabilir, sizden ilginç kareler
bulup aklınız kadar kısa film çekebilir, yıldızlara bakıp yarın havanın
çok güzel olacağını düşünebilir, tesbih de çeker fotoğraf ta çeker...
hiçbir başörtülü kız, sizin başörtüsüyle gündemi sıktığınız kadar
başörtüsünü sıkmaz! dolayısıyla "sıkma baş" sizinkisi oluyor...
devamını gör...
alışılmışın dışına çıkmaya gayretli. yürürlükteki cümle kuruluşu ile bir alıp veremediği var. muhalif çizgisi belirgin. bu özellikleri gelecek için özgün eserler vereceğine dair işaretler sunuyor. arayış halinde... kendine özgü o anlatımı, zaman içinde daha bir derinlik kazanmalı derim. dille oynamak bir yere kadar. sonrasında esas olan güzel eserdir. eser beklenir !..
devamını gör...
alengirli ve cafcaflı kelime seçme uğruna okurken üzerime karabasanlar bastığını hissettiğim, kinayelerini anlamaya enerji sarfederken bütünü yitirme noktasına geldiğim yazıların sahibi..

kendisini 5 ve katlarıyla sadeleştirmesini diliyorum.
devamını gör...
karikatür kişisi..

gençlerin kendisini örnek almaması dileğim insan.

- ah sözlük, diğer sözler bende kalsın. yaratmış olan için sevelim, yaratılmış olanı -
devamını gör...
gereğinden fazla abartılıp ciddiye alındığını düşündüğüm hanımkız
devamını gör...
yaşadıkları ile yazdıkları arasındaki boşluğu farketmesini beklediğimiz "bacı".
devamını gör...
'kibar hanfendilerin', 'kendi kızları, oğulları nerelerde nasıl giyinir, nerelerde neler yapar önemsemeyenlerin' hedefi haline gelmiş, şairlik iddiasındaki kişi.

şair mi?
bence şair değil ama iyi bir kelime cambazı. iyi bir metin yazıcısı. iyi bir sunucu.

marmara fm'i biraz derleyip toplamış. hayy aksi isminde bir kitap yayınlamış.

kıyafetini, tavrını , tutumunu eleştirenlerin de kitaplarını ve şiirlerini okuduğunu zannetmiyorum. ek bilgi: güzel bir çocuk kitabı yazmıştır.

benim asıl korkum bir gün ahmet hakan yeniden kanal 7 televizyonuna dönecek, esra elönü çarşafa girecek ve o zaman size konu kalmayacak.

kelimelerinizi kaybedeceksiniz. esra şu anda kelimelerle iyi oynuyor. takip edin. o zaman zor durumda kalmayın..

devamını gör...
ciddi konularda basit ve yavan hikaye usluplü anlatımıyla kendini okutturmayan bayan yazar, çocuk kitapları yazsın bence.
devamını gör...
vasati kırk çöp kara bir ablamızdır. fotoğrafları ile içimde bu nebiçim bir kıyafet akımıdır öğğğğ hissi uyandıran abla. yazdıklarından anlaşılaşı birşeyler kapmak için sağlam ismet özel cahit zarifoğlu okuyucusu olmak gerekiyor zannımca. öyleki ancak bir erbaini hatmetmiş olmak yarar işine feridenin, anlayabilmek için halini okuyucunun . sanat sanat içindir inancını yazılarına uygulayan kişi.
devamını gör...
herhangi bir fikri, düşünceyi, durumu, hali normal bir dilde,normal bir mantık silsilesi içinde yazamayacağı yazsada çok hafif kaçacağı için şiirimsi bir şekilde yazarak önemli bir şeyler söylüyormuş numarası yapan nicelerden sadece biri.
devamını gör...
fragmanlarında gösterdiği başarıya hazırladığı ve sunduğu programda *ulaşamayan,bazen telaffuzunun kötülüğünden dolayı ne dediği bile anlaşılamayan bir kardeşimiz.

fragmanları konusunda tebrik ediyor başarısının ve duyarlığının devamını diliyoruz..*
devamını gör...
duman grubunun eserlerinde ayetlerle dalga geçildiği için gruba 'mangal dumanı' diyerek fırçalı bir yazı yazmıştır.şu sıralar marmara fm de bu konuyla ilgili dinleyicilerin veya siteye girenlerin tepkilerini dile getirmelerini istemişlerdir.bu tepkileri fragman halinde yayınlayacakalardır.
devamını gör...
yazı ile ilişkisi züccaciye dükkanındaki file benzeyen, 'uçuk kaçık' olmak hususunda çok başarılı bir yazarımız.
devamını gör...
ne kızıyorsun, bu senin hikayendir. daha böylesinin çok çok çıkacağını tahmin ettiğim öninsan. bekleyin, ayarlı projelerin yetiştireceği insan tipi tam da budur. kızmayın.
devamını gör...
burada yazılan eleştiri içerikli cümlelerle bile egosunu şişirebilecek derecede yeni nesil narsist olan, kendini yazar, radyocu ve daha bir çok şey gibi gören acınası bir cenah insanı...
devamını gör...
esra elönü kazım karabekir ihl mezunudur k-der in sitesinde bir röportajı mevcuttur ve kardeşi halifeliği hala kazım karabekir de sürdürmektedir.
devamını gör...
neden bu kadar önemsendiğini bir türlü çözemediğim, sırf bizim mahalleden diye sahip çıkmak zorunda olmaktan üzüntü duyduğum yazıları/şiirimsileriyle bu sahada gereksiz yer işgal ettiğini düşündüğüm hatun kişi.(nokta)
devamını gör...
bugünkü radyo programında şöyle dedi:
"herhalde ben taş veriyorum diye beni meyveliyorlar.. dokunmayın bana!"
devamını gör...
itici ve boş yazıların sahibi. bir insan yazı yazarken sırf çok bomba cümleler kurcam diye kasmamalı..esra elönü'nün yazılarının başından sonuna kadar bunu hissedebiliyorum. yazı bittiğinde aklımda beliren koca bir hiç!...
devamını gör...
hakkindaki bu kadar elestiriye ragmen ihlsozluk yazarlarina 'hiyar' dememesi bile takdire sayandir. ismail sana soyluyorum kilicarslan sen anla.
devamını gör...
ya okuyunca mantıklı yazdığını anlıyorsun fakat en çok neye gülüyorum biliyor musunuz? haber7'deki köşe yazısındaki yorumcuların kapışmasına

- ya edebiyatı hamur etmiş hiçbişey anlaşılmıyor uzun cümlelerle kuşatmış tüm yazıyı...
- olur mu canım 2 kere oku olmadı 3 kere oku anlarsın...
- edebiyatı çok kasıyo işte 3 kez neden okuyayım, ben can dündarı bir seferde anlıyorsam bunu da anlamak isterim...
- em şey kem küm....
harbiden tatlı yazıyor ama düşünenerek okumak türklerin işi değil esra hanım! can sıkıntısına gelemiyoruz işte. *
devamını gör...
deli kız görünümlü akıllı kız. ya da cesur kız. veya kız ama çoğu erkeğin olamadığı kadar adam kız.
devamını gör...
ilginç bir yazı stili olan yazar. hakkında en çok merak ettiğim husus, iki ekmek, 5 yumurta ve bir kilo domates'i kapıcıya nasıl sipariş ettiği.
devamını gör...
çapraşık yazıyor. neyin kendisini cazibedar kılacağından haberdar. duvar pasından da haberdar.

ben mesela: yeşil sahalarda atımı koşturuyorum. biliyorum ki albert camus sahaları daha yalın bellemiş. kafamı zorlamıyorum kimseyi anlamak için. fakat biliyor musun esra hatun; asfalt zemine geçince sen de pek farklı değilsin. muhsin abi'nin ardından yazdıklarını okuyunca pilot olasım geldi. uçman için benle evlenmen gerekli diyorum yani.

ha bir de deri eldivenlerim vardı senin sanırım. onlara bitiyorum. fular bağlasam türbanını bana hediye eder misin esra ?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar