eşyalarını sürekli kaybeden insan

eşya ile arasında ünsiyet kuramayan dalgın insandır. kaybettiği eşyalar listesi bir hayli uzundur

1-) silgi (yaklaşık 5 adet) (5. silgiyi kaybettikten sonra baba bir daha silgi almamıştır neticede kendisi 1965 yılında aldığı pergeli 1993 yılında kendi kızına hediye edebilen biridir)
2-) kalem (yaklaşık 100 adet) abartı yok. kurşun kalem basbas kalem hiç farketmez. 1 hafta 1 kalemle geçerse alnımdan öpüyorlardı.
3-) kalemtraş (yaklaşık 10-15 adet) hangi akla hizmet bana bir kalemtraş alındığını bilmiyorum neticede küçük ufak tefek birşey dersin ilk 25 dakikasında kaybolurdu
4-) önlük (tam rakam var 3 kez) üzerimdeki önlüğü nasıl kaybettiğim ile alakalı araştırma yapan david copperfield sihirbaz hasan mezarcı mehdi oldu o derece.
5-) okul çantası (1 kez) ardından dayak yiyince kaybedilen nesnenin tekrar kaybedilme ihtimali düşer. çanta dediğime bakmayın bildiğin bavuldu
6-) defter (sayısız) yıl sonunda bir yerlerden çıkardı sayfa kenarları kabak gibi açılmış ataçtutmaz o defter gerçekte tam manası ile kaybolmazdı
7-) anahtar (1 kez) anahtar kaybetmek mühim birşeymiş enseye şaplağı yiyorsunuz ve ondan sonra anahtar taşımanız yasaklanabiliyor.
8-) kalemkutusu (1 kez) ilkokul 1'de tam teşekküllü cevat kelle gazında olan kişi 2. gün tüm kalemleri silgileri ile kaybeder ve olaylar gelişir.
9-) önlük yakası (epeyi) babadan görülen ''şerefsiz kravat yine sıktı'' çıkarışından sonra sanki çok sıkıyormuş gibi yaka bir yere atılırdı ve başka bir boyuta geçerdi. yoksa bıraktığımız yerde kalması gerekirdi. ayrıca üzerinde harf olanları çok iğrençlerdi onlar kaybedilmeyi hak ediyordu. zaten bizim zamanımızda harf olanlar yoktu galiba emin değilim sonradan mı müşahede ettim
10-) ayakkabı-terlik (2 kez) en son çorapları da çıkarıp sobaya tutmuştum bildiğin soğuk mevsim. ne çok acı var

(bkz: ve daha bir sürü şey)
devamını gör...
ben değilim.
telefon, anahtar ve bir kaç kalem dışında fazla eşyam yok ama eve yaklaşınca hazırlayıp elime aldığım anahtarı kapının önüne geldiğimde tekrar ceplerimde arayabiliyorum.
devamını gör...
kâh dalgınlık, kâh b12 eksikliği, kâh leylalıktan ötürü sıkça eşyalarının yerini unutan bu insan profilinde, söz konusu madalyalarım bile vardır.
hatta çoğu kez, bu kayıp hikâyeleri arasında kendimi bile kaybetmişliğim vardır.
devamını gör...
(bkz: ben)

unutkanlık kaynaklı bir durum. en başta usb geliyor. her türlü şeyi kaybederim. hatta elime aldığım parayı bulamadığım da oluyor. *
devamını gör...
eşyanın ne olduğuna bağlı olarak bedeli değişebilen durumdur.
sürekli silgi kaybettikten sonra boyuna asılan silgiden sürekli cep telefonu kaybetmeye yöneldiysek (ki bilen bilir, akıllı cep telefonları ilk çıktığında boyunluklu kılıflar vardı) hafızamızı kontrol ettirmekte fayda var.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar