et ağırlıklı beslenme

sağlıklı değildir. tamam veganlara laf atalım ama aşırı et tüketimi iyi bir şey değil. çok et yememnin dinen tasvip edilmediğine dair şeyler okudum diye aklımda kalmış. gerçi bu fiyatlarla halkımızda zorunlu vejeteryanlık durumu var ama neyse işte.
devamını gör...
eti çok tüketmenin insani vasıfları(merhamet, paylaşma vb.) törpülediğinden dini kaynaklarda bahsedilir. kalp damarlarında verdiği zararı zaten dile getirmeye lüzum yok, en iyi ihtimalle 50'li yaşlarda bypass olursunuz. kısacası her ne yersen ye kararında ye.
devamını gör...
bir eksi linki verelim bir yıl boyunca sadece et ile beslenen iki araştırmacının vucundaki değişimleri gösteren. inşallah.eksi linki verdik diye başımıza bir şey gelmez.buradan
devamını gör...
sağlıklı olmayan bir beslenme türü. hele ki bu kırmızı et ağırlıklı ise, yakın zamanda böbrek, kalp ve kolesterol hastası olmanız an meselesidir. et ağırlıklı beslenme de daha çok beyaz et tercih edilmelidir. özellikle balık ve hindi. içerisinde sağlıklı yağ, protein özellikle spor yapanar.icin velinimettir. beslenme şeklinde her şey kararında olmalıdır. insan vücudunun her besin grubundan alması gereken vitamin ve mineraller vardır. tek düze ve tek yön beslenme ile uzun vade de vücutta ciddi komplikasyonlar oluşabilmektedir. sedanter bireyler için günlük protein alımı kilo x 0.8 ya da 1 gr protein spor yapanlar için ise kilo x 1.5 ya da 2 gr protein yeterlidir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar