euro 2020 için türkiye ye kötü haber

irlanda, iskoçya ve galler, adaylık başvurularının sona ermesine bir gün kala euro 2020 avrupa futbol şampiyonası'nı birlikte düzenlemek için aday olduğunu açıkladı. bugüne kadar euro 2020 organizasyonu için tek aday olan türkiye, böylece bu üç ülkenin ortaklığı ile yarışmak zorunda kalacak.

adaylık için başvuru süresi bugün saat 17.00'de dolarken, bu üç ülkenin adaylığını açıklaması ile türkiye turnuva için tek aday konumundan çıkmış oldu.

eğer irlanda, iskoçya ve galler adaylığını açıklamasaydı turnuvanın ev sahipliği ülkemize kalacaktı.

türkiye euro 2020 avrupa şampiyonası için adaylığını 17 nisan'da açıklamıştı. daha önce de almanya euro 2020 adaylığından son anda vazgeçmişti. uefa, euro 2020 avrupa futbol şampiyonası'nın hangi ülkede düzenleceği konusundaki kararını 2013 sonu 2014 başı gibi vermesi bekleniyor.

2016'yı fransa'ya kaptırmıştık

türkiye daha önce 2016 avrupa şampiyonası'nın ev sahipliğine aday olmuş fakat küçük bir farkla evsahipliğini fransa'ya kaptırmıştı.

gürcistan da başvurdu

adaylık başvurularının sona ermesine 1 gün kala gürcistan da evraklarını tamamladı ve resmi başvurusunu yaptı.

*
devamını gör...
ülkemizde halihazırda mevcut bulunan ve profesyonel futbol birinci lig şampiyonuna kupasını zifiri karanlıklar içinde vermeye kadar uzanan karanlık futbol ortamında hiç de şaşırtmayan haberdir.

(bkz: ya ne olacağıdı)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar