üniversite kazanamamış kız avuntusu. çalışınca da ev hanımı olunuyor ağalar beyler... hem de daha yorucu oluyor genelde kişi için.
devamını gör...
şu zamanda sadece kadının değil, erkeğin de en büyük yanılgısı ev hanımlığını hizmetçilik sanmak.
yaşadıkları yuvanın maddi manevi muhafazası kadına da erkeğe de farzdır. bir kadın evini muhafaza edip gözetirken helal dairesi ve karşılıklı rıza dahilinde kendini eğitimden ve sosyal faaliyetten mahrum etmemelidir. netice de bir anne, ev hanımı ne kadar donanımlı ve güzel ahlak sahibi olursa yetiştireceği çocuklar da o kadar donanımlı ve güzel ahlak sahibi olur.
büyük, küçük herkes okuyup kendini geliştirmeli ama şunu da unutmamalı, tahsil cehaleti alır, eşeklik baki kalır.
devamını gör...
bu türkiye'de ev hanımlığı = hizmetçiliktir. aksini iddia eden bi baksın sağına soluna Allah aşkına. birbirimizi kandırmayalım.

üniversitesinde 1. olmasına rağmen başörtüsü sorunundan okulunu bırakan bol pardesülü büyük başörtülü "ev hanımı" annelerimiz cahil muamelesi görüyor bugün çalışan az makyajlı bakımlı kadının yanında.

siz nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama ben ankara'da "bilinçli" müslümanların arasında yaşıyorum. durum bu.

sizin oralarda durumlar farklıysa yazın biz de oraya hicret edelim.

diğer ülkeleri bilmiyorum gidip bakma fırsatım olmadı.


tam da ifade edemedim kendimi aşırı sinirliyim ama aksini iddia eden de gitsin kendini kandırsın.

devamını gör...
eşine ve çocuklarına hizmet etmeyi kölelik ama iş yerinde yabancı adamların isteklerine boyun eğmeyi medeniyet zanneden hanım kızımızdır kendisi.ilim talebesi olmak için illa üniversite okumaya da hacet yoktur.
devamını gör...
yaptığınız 'ev hanımlığının' eşiniz/çocuklarınız tarafından kıymeti bilinip gerektiğinde yardımcı olduklarında kölelik olarak görünmeyecek durumdur. ülkemizde nice kadınlar var hem okuyup ,hem çalışıp yeri geldiğince kollarını sıyırıp yer silen 'bu okumuş kız iş mi yapar!' algısı gene toplumun bizlere sunduğu bir ön yargıdır.kimse evinde aç da durmuyor,pisliğiyle de oturmuyor beyler rahat olun.
devamını gör...
sözlükte az kişi varken kadınların başı etle misafirle ikramla kalabalıkken kasıtlı mı canlandırılıyor bu başlıklar ? * ev işinden kimse gocunmuyor. lakin adı üstünde ev işi ; iş bölümü ile , marifet de iltifat ile güzel. o kafanızdaki okuyan/çalışan kadın şunu yapamaz, bunu edemez, bunu yapmak istemez algınızı 2020 ye güncelleyin , üzerine bir de soğuk su için.
devamını gör...
sosyal hayatta bir baba için " sağolsun en azından çocuğun sütünü ısıtıyor. (!) gibi cümleler duyunca ister istemez gardını almaya, kendini güzel şeylerin de olabileceğine inandırmaya çalışan hanımların yine sisteme dayalı bir bakışla okumaya meyletmesi durumu.

bir kadın kendi kendine ev hanımlığını hizmetçilik olarak görmüyor herhalde. ya annesinin yaşadığı ya da çevresindeki hanımlara verilen değerle bu duruma şahit oluyor. değer verin, verdiğiniz değeri gösterin o zaman çevrenizdeki hanımlara! bir ev hanımının-kızının da hayatını üniversite okumadan da yaşayabileceğine(islami hayatsa beklentisi islami hayat, seküler hayatsa seküler), üniversitenin bir şeylerin kurtuluşu olmadığına, alternatif güzelliklerin de olabildiğine inandırın onları. modern hayat safsatasına karşı durup "kendimi çocuklarımı yetiştirmeye adayacağım." diyerek birçok nimetten beri durmak uzaktan ne kolay imtihan.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar