evde köpek beslemek

bel soğukluğunu bu taktikle mi tedavi ediyorlar diye düşündürür insanı. şafileri tenzih ederim tabii .ama köpek bu ya evde niye beslenir ki?içimizde hayvan sevgisini abartanlar var biliyorum o yüzden siz pis türklere asla tavsiye etmiyorum bunu.
devamını gör...
ev halkı için pek sağlıklı bir yöntem olmamasına rağmen modernlik göstergesidir. bunlardan ziyade bir yandan komşusu çocuğunu doyurmak için gecesini gündüzüne katıp rızık peşinde koşarken envayi çeşit mama ve şekerlemeleri köpeğin önüne yığmanın da vebali var diye düşünüyorum, vesselam.
devamını gör...
hayvanseverliğin cılkını çıkarmaktır. dinimizin kuralları belli. bahçeli ev değilse sıkıntı çıkar. evine kılını, tüyünü döker, hacetini fütursuzca yapar. hayvan anlamaz ki ev mi sokak mı diye. kapı dışına çıkardığın zaman hem siz rahatlarsınız, eviniz temiz kalır hem köpek de doğal ortamına kavuşur.
devamını gör...
bir kedi beslemek değildir. zira köpek pistir, necistir, kokar, tuvaletini yapar, kendini temizlemez, salyaları akar. bu sebeple evde beslenmesine izin yoktur. ama kedilere cevaz vardır. çünkü kediler tertemizdir, titizdir, kendisini düzenli olarak temizler, tükürüğü ile kendisini dezenfekte eder, tuvaletini kumuna yapar ve üzerini örter.
devamını gör...
bu köpeklere köpek gibi değilde bebek gibi bakıldığı için çok şımarık ve dengesiz oluyorlar. günlük yürüyüşe çıkartılmazsa saldırganlaşabiliyor da. hatta bir odayı sahiplenip ev ahalisinden bir kısmını yaklaştırmadığı bile oluyor. köpeğin hükümranlığı git gide artıyor ve...

(bkz: evinde insan besleyen köpek)
devamını gör...
sevmediğimden başıma geliyor ellaam. sormayın uzun hikâye ama bir tanesini birkaç gündür misafir etmekteyim. şapşiğin teki, yatağıma kadar girdi ibiş. gitse de evi komple çamaşır suyuna bansam. bak şu anda da kâbus falan görüyor sanırsam, te allaam... çok tatlı ama işte evde olmaz baboş. neyise.

devamını gör...
kedi ya da balık, kuş vs beslemek kadar kolay olmayan durumdur. ama imkansız değildir elbette. gülü seven dikenine katlanır sonuçta.
devamını gör...
ev bahçeli değilse, evde kalan insanlar çalışıyorlarsa gerçekten zor bir eylem. ama tatlı yanları tadından yenmez.

bu başlığa evinde erkek olan her kadının yaptığıdır yazmak isterdim. ama gece gece *tlik serserilik yapmak istemiyorum.
devamını gör...
metafizik açıdan caiz değildir.

köpeğin enerjisi insanlarla yakınlaşmak için uygun değildir.

ama kediler evde beslenebilir.

özellikle sarı kediler metafizik olarak misafir çeker denir.
devamını gör...
evin içinde yoğun koku oluşumu demektir. aslında çok seviyorum biraz korksam da evde çok tatlılar sıpalar. amma velakin nefesleri ayrı kendileri ayrı kokuyorlar. benim koca burnum bütün kokuları bir vantuz gibi içine çektiği için köpekli evde hayat zorlaşıyor.
devamını gör...
küçük ve bazı orta boy ırklar için mümkündür. ancak büyük ırklardan birini evde zapt etmek, eşyalara zarar vermesini engelleyip, ona yeterli oyun alanı sağlamak mümkün değil. birçok büyük ırk köpekte olduğu gibi oldukça fazla egzersize ihtiyacı olacak, haliyle bir malikaneniz falan yoksa rahatça uyum sağlayıp, gelişimini tamamlaması için günde 3-4 defa gezintiye çıkarılması gerek. köpek beslemek diğer hayvanları beslemeye benzemiyor pek. bu durum bile başlı başına zorken bir de evin içinde besleyebilirim fikri, bakamayan sahipleri yüzünden sokakların ve barınakların hayvanlarla dolup taşmasına sebebiyet veriyor. hülasa böyle bir düşüncesi olanlar için tekrar tekrar gözden geçirilmesi gereken bir konu. ve mümkünse apartman daireleri için küçük ırklar tercih edilmeli.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar