evde pikachu beslemişiz gibi gelen elektrik faturası

ufo çalışmıyor, tv açmadık, termosifon takılı değil, kettle kullanmıyoruz ocak var.. ee bu fatura neden böyle diye düşünürken aklıma gelen..
devamını gör...
güneydoğu operasyonları sayesinde kaçak elektriğin büyük oranda bitmesi sonucu indirim beklediğim fatura şekli. hayır bırakın kaçak kullananı, kullanacak ev kalmadı nerdeyse. hala neyin faturası bu anlamış değilim. hani biz elektrik fazla üretip ihraç ediyorduk falan? ihraç ettiğimiz suriye de de insan kalmadı. ucuzlatın bunu da artık ya.
devamını gör...
yeni enerji bakanımızın hızlı icraatlerindendir. hakikatten at gözlüklerini bir tarafa koyarak bakın, kimin damadı, hangi yolun yolcusu olduğu gerçekten umrumda değil. enerji ve kaynakları iyi yönetebildikten sonra, isterse bahçedeki kedisini enerji bakanı yapsın. bir ülkede oy veren orta sınıf bir vatandaş için enerji bakanını değerlendirebileceği 1. dereceden tek somut gösterge enerjiye erişim imkanı ve enerji için ödediği maliyettir. yoksa antlaşmalar, uluslararası ilişkilerden kaynaklı zamlar filan zaten üzerinde söz sahibi olduğu şeyler değil. hal böyleyken sadece akşamları kendi odamda ampül yaktığım ve prize sadece pc laptop taktığım bir evde ayda 60 tl elektrik faturası ödüyorsam, müsebbiblerinin pikaçuları çalınsın işallah.

biraz daha duyarlı vatandaşlar enerji politikasına, enerji için vazgeçilmiş doğal güzelliklere ve bunun karşılığını alıp alamadığına, dünyada ki emsallerine bakabiliyor. fakat bakmasınlar. orada durum çok daha vahim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar