evde telefon çekmemesi

nerdeyse her ay yeni model çıkaran cep telefonu üreticilerinin çözemediği 2 sorundan biri . ( diğeri de pil ömrü )

2020'ye giriyoruz hala çarşıda pazarda açık havada çeken cep telefonu eve girince çekmez , işyerinde çekmez , biraz şehir dışına çıkınca çekmez. ( hattınız telekom ise şehrin göbeğinde de çekmez orası ayrı )

hakari yüksekova'da bir genç evdeki sini ve bazı eşyalardan kendi baz istasyonunu kurarak sorunu çözmüş.
tarifini alıp evde uygulamak lazım.

--- alıntı ---

hakkari'nin yüksekova ilçesi onbaşılar köyü'nde yaşayan emrah yardımcı (22), cep telefonu kullanabilmek için çanak anten, metal sini ve çeşitli malzemeler kullanarak, baz istasyonu yaptı. yardımcı, artık evlerinde cep telefonuyla konuşabildiklerini ve internete bağlanabildiklerini söyledi.

--- alıntı ---

buradan
devamını gör...
overlok makinesi bile ayağımıza gelirken elimizdeki cücük kadar cihazın o esnada bir halta yaramıyor oluşu o kadar da teknolojik bir çağda olmadığımızın ispatı. benim umudum 3019'da falan. o zamana da telepatik yolla konuşuruz diye düşünüyorum. ya da einstein enişte haklıysa odadan odaya karton bardak da çekebiliriz. her an her şey olabilir.
devamını gör...
cep telefonu üreticilerinin değil gsm şebekelerinin sorunudur. baz istasyonu eksikliğinden kaynaklanır. baz istasyonu eksikliği de hem altyapıya gerekli bütçeyi ayırmayan şebekelerin, hem de elinden telefon düşmediği halde baz istasyonuna karşı çıkan vatandaşın ortak suçudur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar