evden kaçmak

genelde ergenlik döneminde ciddi ciddi düşŸünülen, bazılarının ise ciddi ciddi gerçekleşŸtirdiğŸi eylemdir. bir sürü sebebi olabilir ama en büyük sebep babanın ev içindeki diktatörlüğŸüdür. en sonunda bıkılır ve hiçbir plan yapmadan evden kaçılır.
devamını gör...
aileye verilmek istenen derse verilen ad..

bu girisimden ki ,cogunlukla girisim olarak kalir, ergen ya yolun yarisinda geri doner, yada bir kac gun icinde,iki tarafta nasibine dusen dersi yeterince alir..
(bir arkadasimdan biliyorum , ne alakasi var?)
devamını gör...
ergen dönemlerimde yaptığım bir eylemdir.sebebi ise rahat batmıştır efendim.hoş garip bir kaçıştı, evden kaçtıktan 2 saat sonra kendim geri dönmüştüm Allahtan bıraktığım mektubu kimse bulmamıştı * * *
devamını gör...
sevmediğiniz bir kişi misafirliğe geliyordur. geleceğini haber almışınızdır. apar topar evden çıkarsınız; yani adeta kaçarsınız. kısa bir süreliğine evden kaçmaktır bu.
devamını gör...
14.
evde huzur bulamayan -özellikle- çocukların eylemi. bilinir ki her zaman gittikleri daha iyi değildir. çocuklar bu konuda bilinçlendirilmeli, arkadaşlarına dikkat edilmelidir.
devamını gör...
±5 yaşlarındayken benden 2 yaş büyük kuzenim ve bir de yaşıt kuzenimle gerçekleştirdiğimiz. caddede dedeme mi ne yakalanıp eve geri yollanmıştık tabi uzun sürmedi...
devamını gör...
5-6 yaşlarındayken benden bir yaş büyük
ağabeyimle beraber gerçekleştirdiğimiz eylem. 3
kez tartışmamızi sona erdirdiği halde biz tekrar
başlayınca, eliyle sertce okşamisti yüzümüzü.
alışık değildik çok koydu, hava iyice kararana
kadar sesimizi çıkarmadan evimizin bahçesinde saklandık. en son ben annemin çağrılarına daha
fazla dayanamayıp ses vermiştim. yaklaşık iki
saat önce yine babama kırıldım, üstelik aramızda
300 km var.. ahh bu telefon nerden icat edilmiş..
şimdi de kalabalık içinde yalnız olabileceğim değil,
gerçek anlamda yalnız kalabileceğim bir yer, mesela issiz bir ada on numara iş görür,
bulabilirsem belki de hiç düşünmeden
gerçekleştirebileceğim eylemdir. Allah'in rızası
anne ve babanin rızasındandir, Allah'in öfkesi
anne ve babanin öfkesindendir. (hadis-i şerif)
gerçekten zor bu rızalari kazanmak, gerçekten..
devamını gör...
bazı gözü kara ergenlerin bulunduğu eylem. ben hiçbir zaman o kadar cesur olamadım ama daha veletken bir kere 25 dakikalığına evden kaçmıştım. şu müthiş haberi görünce aklıma geldi, yazayım dedim. sanırım 7-8 yaşlarında bir velettim bir gün annem bana bir şey nedeniyle kızdı, ben de çıldırdım gidiyorum o zaman dedim çıktım evden. ama nereye gideceksin akşam olmak üzere, kış mevsimi hava soğuk. aklıma hiç 850 tane akrabam olduğu gelmedi o an. git birinin evine saklan değil mi, yok daha fazla saçmalamak için çıktım tüp arabamızın üzerine saklandım. birazdan babam ablam beni aramaya çıktılar. bir yandan ağlıyorum bir yandan iyice gizleniyorum, görmediler. bir süre sonra eve döndüler. benden vazgeçme süreleri 12 dakika falandı galiba. sonra yapacak bir şey yok ben de peşlerinden gittim eve. "ühühü ühühühü orada rebeell rebeell diye bağırıyorsunuz beni görmüyorsunuz." diye trip attım bir de onlara. saklanmak bulunma isteğindendir çoğunlukla.

devamını gör...
okula dahi başlamadan önce yapmaya başladığım şeydir.

annem sokağa çıkmama izin vermeyince evden kaçardım, sonunda da hep dayak yer sokağa çıkmama cezası alırdım ve gene evden kaçardım. bu kısır bir döngü haline gelmişti.

tabii sonrasında resim yeteneğimin keşfi ile bu aktiviteme son verdim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar