eve iş getirmek

mesai saatiniz işŸlerinizi bitirmenize yetmiyorsa kaçınılmaz olan durum. sabahı akşŸamı ayırt edemezsiniz, çalışŸmaktan gözleriniz şŸişŸmişŸtir, işŸte mi evde mi olduğŸunuzu farketmeniz zorlaşŸır..
devamını gör...
insan hayatı için fazlasıyla bunaltıcı. evinizde nefes almak, kafanızı rahatlatmak gibi bir şansınız olmaz. bununla yatar ve sabah aynı gündemin içine doğarsınız. yetiştirileceklerin peşinde koşarken, ıskaladılarınızı ya da elinizin altından kayanları anlamak güçleşir. kurulmuş saat gibi işlerken, iş yerinizdeki fotokopi makinasıyla aranızdaki benzerlikler artmaya başlar. ikinizin hayatı da aynı şeyler üzerinde döner durur çünkü. bir müddet sonra rüyalarınızı da işgal etmeye başlar. mevsimler sizsiz geçer, aile içi güzellikleri ya kaçırırsınız ya da ucundan yakalarsınız. dolabınızı düzeltmeyi, istediğiniz filmi seyretmeyi, hatta kitabınızı bitirmeyi erteletir çoğu zaman. yakınlarınızla görüşmek haftaları aşan günlere bırakılır. işin peşinde koşarken, hayatınıza erteledikleriniz yığılır. bazıları için iş bırakma sebebidir.
devamını gör...
bir de bunun "gelişim hedefi" adı altında eve götürmeye mecbur bırakılan versiyonu vardır. çok akıllı işverenler "hadi bakalım şimdi siz kendinizi şu konularda geliştirin ama burada değil, mesaide" demek sureti ile aba altında sopa göstererek çalışanlarını eve iş götürmeye mecbur bırakırlar. mümkünse azalarak bitsin..hayat bayram olsun
devamını gör...
eğer büro işleten bir avukatsanız, kaçınılmaz olarak yapmak zorunda olacağınız eylem. insan istediği kadar dosyaları evine götürmesin, hep aklında oluyor, şu dosyaya şöyle bir şey yazaydım diye fikirler geliyor, unuttuğu bir şeyi hatırlıyor vs. velhasıl kelam, kimi mesleklerin doğasında vardır, iş saatleriyle sınırlı kalamazlar.
devamını gör...
öğretmenler bu konuda her zaman ön planda olmuştur ama şu uzaktan eğitim meselesi olayın boyutunu değiştirdi.

bugün iki çevrimiçi zümre toplantısı yaptım. yarın da derslerim var zoom üzerinden. resmen okulu eve taşıdık.
devamını gör...
ögretmenlerin zırladıği konuyu su siralar evden yapiyorum asiri zevkli bisey. gerek evden isteki bilgisayara baglaniyorum gerek evde yapip ftp, wetransfer ile sirketteki yerlerine koyuyorum cokta aglanacak bisey degilmis ya.
devamını gör...
akademisyenler bu olguya çağ atlatmıştır. ev-iş sınır çizgisinin bu kadar belirsiz olduğu başka bir meslek grubu yok bence. hatta fiziksel olarak iş yerinde iken, daha az iş yaptıklarına eminim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar