evi dip bucak temizlemek

nisa taifesinin en kallavi eylemlerindendir.

ani bir kalkışla gerçekleşir. aniden kalkmak burda ön planda tutulacak. yoksa sittin sene kalkaman o kanepeden, koltuktan.

gerekenler: hırs, ve bolca derinlemesine mutsuzluk. bunlara neden olacak öküz veya öküzler. piyasada bol.

sana mutluluk vaad edemem ama giriş işte. pasta neyim de yapın yiyin.

ona küçük mutluluklar vaat et kitabımdan sayfa 32.

*


devamını gör...
erkeklerin lüzuma şayan görmedikleri aktivitelerin başında gelse de, kadınlar için terapidir düpedüz.

o camların perevazlarını ciflerken eltine gıcıklığının negatifliğini atarsın. halıları çırparken küçük oğlanla yangın merdiveninden, 3.7 genellemesinin baş aktörü kocayı döversin. vitrin tozu alırken, müze yaptığın ev salonunu gururla izlersin. büyük kıza akrobasi yaptırarak perde taktırırsın. aksiyon olur sen de deşarj olursun yani. detokstur evi dip ucak temizlemek. kadınları arındırır. fakat ertesi gün kol ve bacak ağrılarından yakınmalar başlayabilir. deşarj olacağım diye self servis katliama gerek yok. nazik nazik evi silkeleyelim.
devamını gör...
hatun kişisinin evinin engin sınırları çerçevesinde gerçekleştirdiği en kutsal nümayişi..

teknoloji çok o kadar ilerledi. bulaşığa çamaşıra her türlü ıvır zıvıra makine çıktı da bi şu ev temizliğini tek başına yapan bir robot çıkmadı dostlar..
devamını gör...
başlık biraz eskide kalmış , karşıma çıkınca bir bakayım dedim.

temizlik sadece kadınların yapması gerekliliği olmadığı gibi evde yaşayan herkesin herkes için yapması gereken bir eylemdir.

nasıl abdest alırken serinler ve negatif iyonlarınızdan arınırsınız, evinizi temizlediğiniz zaman da yaşama alanınızı negatif iyonlardan diğer bir deyişle pisliklerden arındırırsınız.

bursevi isimli arkadaş , evi tek başına temizleyen robot çıkmadı diye, haklı tabi ki yok , ama evin tamamını temizleyen robot olsa onu alabilcek maddi güç acaba kimde olurdu :d ?

yerleri süpüren tek ya da çift fırçalı yer süpürge robotları var tavisye ederim. her ne kadar , post-kapitalist esnek liberal sistemin indirim zamanlarını çok sevmesem de ihtiyaçlarınız karşlayabilcek kadar alışverişinizi yapmanızı tavsiye ederim.

saygılar...
devamını gör...
hanımların hobisi derdim ama pratikte can sıkıntısı gibi gözüküyor.
üç gün üç gecedir devam ettiği olur bu eylemin. yazarken abarttığımı düşündüm aslında ama geceleri çıkarsak üç gün temizlik yapılması asıl abartı olarak ortaya çıkıyor.
son temizlikte bile diyemiycem sanki hep devam ediyor; pencerelerin dışını silme teklifine karşı halı yıkama ve perde asma ile jübilemi yaptığımı belirtsem de illa elime bişeyler tutuşturuluyor.
devamını gör...
ev görelim derler bizim buralarda. bazi evlerde her güne büyük bir iş düşer. bir gün yün yastık yıkamak onun yünleri dövmek, diğer gün perde yikamalari, oteki gün dolap bosaltmak yer döşeği ıvır zıvır ne varsa bosaltmak, bazi eşyaları havalandirmak, dolaplari silmek.. bir diger gun banyo tuvaletler.. sonra duvar silme..finalde birini çağırıp mutfak agirlikli olmak üzere ona temizletirken ev sahibesinin de arkada evi toplamasi, baskasinin yer silmesi ile sona erer. ***

gerekliliği aşırı tartışmalı. bakıyorsun temiz zaten ama iste bayram geliyor, güz geliyor derken bi dip kose yapalim diyorsun. ama ben duvar silmeyi hic anlayamadim hic anlamaya da niyetim yok. *
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar