istersen on yıl beraberlik yaşa kimse kimseyi evlenmeden tanıyamaz.

-zorrrrrt.
+ne yapıyorsun tayfun?
-içimde mi kalsın bebeğim?
+ilk defa osurduğuna şahit oldum.
-osurmadığımı mı sanıyordun?
+nasıl yani ya. her gün böyle mi olacak?
-ehehehehe....
devamını gör...
"sarımsağı gelin etmişler kokusu altı ay sonra çıkmış" denir halk arasında. bu minvalde evlilik öncesini kesin bir süreye bağlamak mümkün değil. zira evlilik sonrasında her şey patır patır dökülüyor. yine de kardeşcağazlarıma bir süre vermek gerekirse 1 yıldan az 2 yıldan çok nişanlı kalınmamalı. sevgili olayında farklı değişken ve dinamikler vardır. o durumda kişinin öngörüsü ve hissiyatı devreye girecektir. bu durum için önerim ise aşık olduğunuz kişiyle aşık değilken evlenin. tabi ki hala evlenmek istiyorsanız.
devamını gör...
evlenilecek kişi ile sonradan pişman olmamak için 3 ay aynı evde kalınması gerekiyor ya da daha fazla. her şey dışarıdaki gibi olmuyor. birbirine katlanmalar iyice alttan almalar başlar ileride de boşanmaya kadar gider. ya da ömür boyu mutsuzluk.
devamını gör...
bir insanın size uygun olup olmadığını anlamak için 2 ay yeterli olabilir benim tecrübeme göre. ama bir insanı tam anlamıyla tanımak için bundan daha fazlası yani 2-3 yıl lazım.
evlilikte en önemli şey saygı ve sevginin beraber olması. yani eşinizle hem ortak zevkleriniz, paylaşacak şeyleriniz olmalı hem de dünya görüşünüz uymalı. bu ikisi olursa evlilik bir keyif, biri olursa sıkıntı olur. ikisi de olmazsa evlenmeyin zaten.
devamını gör...
valla ben yengenizle ilkokuldan beri tanışıyorum, ama hergün yeni bir patch geliyor. yeniden tanışıyoruz sürekli. mesela 2020/38 yamasında uyumluluk sorununda düzenlemeler yapıldı, anayüzde hatalar giderildi, smiley içeren dakika sayısı arttırıldı. geçmişe yönelik hatalar silindi, geleceğe yönelik hatırlatıcılar eklendi.

öyle evlenmeden tanımak falan hikaye arkadaşlar.
devamını gör...
evlilik biraz askerliğe benziyor aslında. şimdiki askerlik değil tabi.

askere gitmeden önce önüne gelen bir nasihat verir şöyle yap rahat edersin , böyle sakın yapma ayvayı yersin falan filan ama askere gidersin bambaşka bir şey. ve anlatılanlardan bir tane bile tutan bir şey olmaz genelde.

optimum süre için falan da bu tür nasihatleri dinleyip kendini bir beklentiye sokmamak en doğrusu. yeri geliyor evlilik öncesi değil evlilik sonrası bile kadın -adam 40 yıl sonra kocasının -karısının bazı huylarını anca tanıyor.

bugün bi duvar ilanı gördüm . ilan dediğim adam eski bir gazete haberini fotokopi çekmiş duvara yapıştırmış. şu yazıyordu ; eskiden evlilikler beşikte başlar mezarda biterdi, şimdi elektirik alınca başlıyor şarter atınca bitiyor.
devamını gör...
8 ayı geçtik. aynı ev içinde olmadan tanıyamazsın dediler. tatile de çıktık yaz boyu. hâlâ tam olarak tanıdığımı düşünmüyorum. ve hâlâ tanıma gayretindeyim.

tanımanın bir süresi yok maalesef. insan kendini tanıyamıyor değil ki karşısındaki onu tanısın.

karşınızdakini tanımaya çalışın elbette. fakat kendinize şunu da sorun.

ben bu insanla bir ömür aynı ev içinde yaşayabilecek miyim?
cevabın netliğine göre rotanızı yeniden belirlersiniz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar