evin içinde köpek beslemek

batılı filmlerden gördüğünü birebir kopyalayan, batılı gibi olmayı ilke edinmiş maymun gibi taklitçilerin, örf ve adetlerimizde ve dinimizde yeri olmadığı halde evin içinde köpek beslemesi. köpeğin tuvaletini yaptıktan sonra k.ç üstü oturduğu kanepeye gelip başını koyar uzanır. batılı gibi köpeği sabahleyin yatağa atlayıp kendini uyandırır. köpeğin saylaları evin her yerine akar. ev köpek kılından geçilmez. kısacası; köpek besleyen hristiyan özentinin evi pis kokar. evine ayakkabıyla da girer bu özenti. " yerler laminant bir şey olmaz, siliyorum ben haftada bir evi" der. kısacası; ruhu hristiyan özentiliğine saplanmıştır. evin icinde, köpeği hata yapınca, batılı ebeveynler gibi eliyle işaret edip "yerine çabuk, akşam yemeği yok sana" der.

oysa bizim örf ve adetlerimizde köpeği bahçede besleriz. hem hayvan daha yavuz olur. evi korur, bekler...

devamını gör...
yemeğinizin içinden köpek kılı çıkmasına sebeptir. gardrobunuzdaki elbiselerin üzeri de bu kıllarla bezenir. istediğiniz kadar temizleyin.
devamını gör...
küçüklüğümden beri isteyip de asla mümkün olmayan eylemdir. anneannem ve dedem izin vermedi oysa ikisi de çok severdi ama sorumluluğundan çekiniyorlardı. çalışmaya başladığım gün bunun için de harekete geçeceğim.
devamını gör...
karşı apartman komşumun yaptığı.

aile 4 kişilik bir aile idi. aile bireylerinin hepsi ciğerlerine kıl kaçması sonucu kist kaptılar. hepsi teker teker süreyya paşa hastanesi’nde baya bir süre yatarak tedavi oldular. sonra da evin dışındaki eski kömürlüklerden birinde beslemeye başladılar.
devamını gör...
olacak iş değildir. bahçen yoksa köpeğe de sahibine de eziyet bence.
devamını gör...
yerli yersiz havlamaları yüzünden sıkıntı yaşayabilir. o yüzden hiç gerek yok. bırakın hayvanları kendi hallerine. siz hiç kulübesinde insan besleyen köpek gördünüz mü??
devamını gör...
bahçesi olan müstakil evin varsa köpek evinin bir parçası olur. köpek beslemek nedir? köpek açsa dışarda yemek verirsin beslemiş olursun. evine aldığın bir köpeği sahiplenirsin onunla dost olursun bir hayatı paylaşırsın. o da apartman dairesinde olmaz
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar