evin içinde top oynarken vazoyu kırmak

komşunun evinde olur hep.
sonra da anne mahçup mahçup ne diyeceğini bilemez.
asıl ona üzülürsün sonra
keşke kendi evimdeki vazoyu kırsaydım diye..
devamını gör...
kodaman kişilerin evlerinde meydana gelecek durumdur, gerçi öyle bir durumda da çocuk için bilmem kaç dönüm bahçe ayarlanır evde oynamaz.. belki temizlikçinin aşçının hizmetçinin falan çocuğu yapmıştır en fazla..

misal bizim evde abimle oynarken kırdıgımız ve bunu haftada bir tekrar ettiğimiz şey florasandı.. bi de sobanın borularındna sızan ziftler halıya akmasın diye annemin yerleştirdiği minik mintaks kutularını devirirdik her yer zift olurdu..

annem ağlardı, o ağlayınca ben de ağlardım abim en fazla somurturdu, diplomat olacağı belliydi her daim..
devamını gör...
milyonlarca kişinin izlediği derbi maçında kendi kalesine gol atmış defans oyuncusu gibi başı iki elin arasında saklamaya sebep olan durum. o değil de.. ufacık vazonun kırılma sesi o kadar uzun sürebilir mi yahu.
devamını gör...
illa top değil minderle falan da oluyor ama beyzbol topu bu konuda daha iyi en azından sadece vazo değil tek atışta cam pencere ne varsa dökebilirsiniz.
devamını gör...
ortalama yaramazlıkta bir çocuk için kaydadeğer bir suçtur. vazonun kırıldığı anlaşılmasın diye parçaları japon yapıştırıcısıyla birleştirilerek hiç kırılmamış gibi yerine konur. bizimki en son şu hali almıştı. şimdi bu vazonun nerde olduğunu bilmiyorum umarım kaybolmamıştır çünkü kırılıp yapıştırılan her parçanın izi abimler ablamlar ve benim için birer anı.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar