olaya bir de şu açıdan bakmak lazım gelir.

yaklaşık olarak 2 ay önce altın tavan yapmış neredeyse çeyrek altın sahibi olmak bile bir karizma haline gelmiştir. bu süreçte beşi bir yerde den tutun karadeniz burmasına kadar ki süreçte zaten neredeyse bir araba parasına çıkan maliyetler erkek tarafında ciddi sıkıntıların ve üzüntülerin çıkmasına vesile olmuştur. gösterişin anlayışın yerini aldığı nice adetimiz gibi oldukça abartılan takı merasimleri ve sosyal tabular neticesinde cebinde olanla değil başkalarından borçlanarak nice evladımız gencimiz vardır..

Allah göstermesin kısa süre sonra boşanan bir çifti düşündüğümüzde - şu an ki süreçte altın ciddi oranda değer kaybetmiş ve iki ay önce yapılan masraf daha kendini amorti edemeden tarafların aktifinde negatif yönde değerlemeye maruz kalmıştır. bu süreçte çiftlerin altının değerinin artmasını beklemesi ve süreçte birbirlerine bir daha şans vererek evliliklerini sürdürmesi daha hayırlara vesile olacaktır. altına niyet saadet'e kısmet.*
devamını gör...
2020 ekim ortası itibariyle bu paylaşım ateşli silahla çatışmaya dönüşebilir zira altının ons fiyatı ve dolar böyle giderse insanlar banka soymayı bırakıp düğün basıp gelini kaçırmak yerine altınları alıp meksika sınırını geçecekler.
devamını gör...
sorun çıkmayacak durum. pek çok yerde düğün takısı kıza aittir. kendi insiyatifindedir eşine verme ve ya başka şekilde kullanmak. böyle bir durumda kızın maddi durumu yerindeyse tamah etmeyecek, karşı tarafın takılarını verecektir. ihtiyacı varsa zırnık vermez o ayrı mesele.
devamını gör...
ben şayet altın taktığım bir çiftin ertesi gün boşandığını duyarsam o evi pompalı ile basar, taktığım altını geri alırım. kimse benim rızkımdan artırdığımı anlaşmalı boşanmayla paylaşamaz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar