evlendikten sonra değişen erkek

artık bir ailesi vardır ve ailesinin birliği, mutluluğu için bulaşık yıkayıp çamaşıra yardım ederken vakit bulamadığından eski arkadaşları ile gece takılmalarına çıkmayan erkektir.
devamını gör...
hayır benim anlamadığım da kadınlar neden böyle bir beklenti içine girerler? evlendikten sonra değişen bir tane bile erkek olmamasına rağmen bu pollayanacılık neden? tabi aynı şey kadın için de geçerli. kadın da değişmez. insan değişmez. neden değişsin ki? "ben evlendikten sonra bu adamı- kadını değiştiririm ,yontarım heykeltraşlık yaparım" kafası yaşayanlar budizmdeki sonsuz sarmal gibi sürekli döner durur aynı yere gelir.
devamını gör...
evlendikten sonra değişen bir kadın olduğunu anlamamıza yardım eder. aynı şekilde tam tersi durumda da bu geçerlidir.
evliliklerde çokca duyulan bir sorun, sen evlendikten sonra çok değiştin falan filan.
hayır aslında sen "ben evlenince bu durumu aşarım ya da düzeltirim" diye düşündün ve yapamayacağını anladın, işin içinden de böyle çıkıyorsun.
erkekler kendilerini çok fazla gizleyebilen hele hele bir kadından bir şey saklayabilen insanlar değiller. he çok profesyonel olanları varsa bilemem ama genelde düz bir yapıya sahip oldukları için çok fazla sarmal moda giremiyorlar. yaratılışlarında bu yok genelde işin için etme ve batırma gibi yeteneklere sahipler bu konuda.
dolayısıyla kadınların -başlık erkek üzerinden olduğu için tek bir tarafa yönelik konusuyorum- erkekleri böyle yaftalamak yerine önce kendi değişimlerine bakmaları sonra o insanı değiştirme düşüncesini bırakmaları gerekiyor.
devamını gör...
herkesin evlendikten sonra misafirliği çıkar, gerçek yüzü de ortaya çıkar böylece.
missfirliği çıkmak nedir? nasıl ki bir misafir gelince annemize babamiza davrandığımızdan daha nazik davranırız gerçek yüzümüzü saklarız. kibar oluruz. ama bu ömür boyu sürmez. zamanla misafirin misafirliği çıkar ve ona karşı gerçek biz ne isek öyle oluruz. misafir de der ki bu değişti. aslında değişmedi sadece gerçek yüzünü saklamıyor artık.
devamını gör...
ulan delirtip delirtip sonra da değişti diyorsunuz. evlenmeden önce şeker gibi adamlar evlendikten sonra niye cinnet geçiriyor diyen yok hep değiştin hep söyle böyle. değişmeyen erkeğe odun! değişene kılıf. su kadın cinsi dunyanin kendi etrafında dönmediğini erkeğin kendine has farklı ve özel bir yaşamı olduğunu ne zaman öğrenirse o zaman dünya biraz güzelleşir.
devamını gör...
evlendikten sonra kadının da erkeğin de değişmesi normal bence. hatta sevgili yapınca bile değişiyor insanlar. önemli olan itlik, serserilik, hayvanlık tarafına doğru bi eğilim olmaması sadece.
devamını gör...
değişmemiştirde hanım kızımızın o aşk böceği halleri, gözü kör zamanları geçmiştir. artık karşısındakini net bir şekilde görür hale gelmiştir.
devamını gör...
yanlış olan bilgidir. kadın evlenmeden önceki erkeğin sadece buluştukları anı tanımaktadır. oysa erkeğin evde göbeğini yayıp atlet ile 3 koltuğa yayılıp tv izlediği ana denk gelmemiştir. bir yumurta bile kırmayı bilmediği ana denk gelmemiştir. erkeğin gün içinde yaşadığı hayatın %15 ine denk gelmiş ve evlenince %100 üne denk gelince şok olmuştur.
devamını gör...
kişiliği değişiyorsa o sıkıntıda. hanım kızımız yemekleri güzel yapıyor ve hacim genişliği artıyorsa onda bir sıkıntı olmaz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar