evlendikten sonra karısına aşık olan erkek

aşŸık olduğŸu kadınla evlenen erkek ile bir kıyas yapsak hangisi daha şŸanslıdır acaba? cevaplar elbette ki görecelidir, değŸişŸkenlik gösterecektir.
bu tarz bir olayı yaşŸamışŸ insanın evliliğŸi daha sağŸlam olur denilebilir. muhtemelen görücü usulü evlenmişŸtir. ya da tanışŸtığŸı süre ile evlilik tarihi arasında fazla bir mesafe yoktur. eşŸinin birçok özelliğŸini ve güzelliğŸini, evlendikten sonra keşŸfetmeye başŸlamışŸtır. bu keşŸfin, hem eşŸine hem de evliliğŸine olan ilgi ve bağŸlılığŸını artırması kuvvetle muhtemeldir.
devamını gör...
evlendikten sonra karısına aşık olmak, aşık olduğu kişiyle evlenmekten çok daha makbuldür. birincisi hem caizdir hem de tanıdıkça bu aşkın artacağı anlamına gelir. ikinci durumdaki aşk ise sonradan sekteye uğraması kuvvetle muhtemeldir. çünkü aşık olurken herhangi bir paylaşımda bulunmadan belki de dış görünüşünden etkilenmiş ve aşık olmuştur. zorluk ve sıkıntılar beraberce paylaşılmadan gelen aşkın temelleri pek sağlam değildir. en güzeli güzellikleri zorlukları eğriyi doğruyu paylaşma anında aşkın artmasıdır.
devamını gör...
şanslı adamdır zira karısından başkasına aşık olsa o zaman işler karışır. bu erkek en iyisini yapmıştır. aferim onadır.
devamını gör...
aşk evliliği yapamamıştır ama evlilik aşkına sahip olmuştur. şanslıdır. erdemlidir ayrıca. zira evliyseniz eşinizi mesela bir flört ya da nişanlılık dönemindeki gibi, her buluşmada bakımlı ve özenli görmeniz mümkün değildir. bazen pejmürde, bazen hasta, bazen uykusuz olabilecek o kadınla aynı evdedir bu adam. ve bütün bunlara rağmen o aslolan güzelliği görmüştür ve aşık olmuştur. yok hayır bu aşk değil ülfettir mevzusuna gelecek olursak aşk tam olarak nedir, önce bunun objektif kriterlerinin isviçreli bilim adamlarınca açıklanması gerekiyor. evlilik harici bir ilişkide aşık oldum diyen erkeğin yukarıda bahsedilen erkekten daha yoğun, daha ani, daha coşkulu duygular yaşadığını neye dayanarak iddia edebiliriz ki?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar