nasıl olur da bu kadar kolay kabullenilir diye dert edilesi bir durum.

-anne bu odamın hali ne?
+odam derken.
-benim odam. yıllarımı geçirdiğim odam.
+öyle bir oda yok. o oda artık benim ütü ihtiyacıma özgülendi.
-nasıl bu kadar çabuk kabullenirsin gittiğimi.
+ne olacaktı ya? bebeklik kıyafetlerine sarılıp ağlayacak mıydım? fatma girik miyim ben? gittin de rahata erdik.
-rahat mı? gitmemi bekliyordunuz he.
+umudumuz yoktu aslında. bir anda feraha erdik. iyi oldu yani. neyse git bir çay koy, madem geldin işe yara. ehehehe...
devamını gör...
vay beee yıllarca beni ütü odası olabilecek bi odaya layık görmüşler. demekki ben doğduğumdan beri fazlalıktım size ha. bi daha da buraya gelmem.

şaka lan şaka, ne yapsalardı, oda boşa çıkmış, bi işe yarasın işte. beton döküp kapatacak değillerdi ya. güle güle kullanın tontişler.
devamını gör...
tek çocuksanız yaşayabileceğiniz hadise. birden fazla kardeş varsa, odanızda gözü olan birileri vardır zaten hali hazırda, gitmenizle herkes huzura kavuşur.
devamını gör...
sevgili anacığımın henüz çocukları dizinin dibindeyken ufak ufak yolunu yaptığı şey... ara ara odama gelir, etrafı seyreder ve şu cümleleri kurar: “hoff, ne kadar çok eşyan var. her şey üst üste... sen kendi evine geçince nasıl sığdıracaksın bu eşyaları?” bak bak, sübliminale bak... ”kendi evinde bir hobi odası yaparsın, tüm ıvır zıvırlarını, hobi malzemelerini ferah ferah yerleştirirsin” de sık kullandığı öneri kılıklı sübliminallerden... “defol git artık bu evden, ben de odanı dilediğim gibi kullanayım” demeye çalışıyor sanırım, başka bir açıklama bulamıyorum.
devamını gör...
dış kapıdan içeriye girilir çocukluk sanrıları eller duvara sûrtülüp yavaş yavaş ilerlenerek canlanır. eski evinde eski odanın kapısını yavaşca açarsın... yüreğin burkulur.... içerde bir ütü masası ve ütünelecek 50 kilo kıyafet ... arkadan gelen annenin sesi .. "ütülenecekler de seni bekliyordu".
devamını gör...
bizimkiler onu da bulamıyor. bizimkiler bu eve taşındıklarında ben sinop’ta görev yapıyordum bir odam da yoktu. küçük odaya çekyat atmışlardı geldiğimde orda yatıyordum. neyse atandım geldim buraya o minik odayı kendime az da olsa düzenledim ama hiç sığamazdım.

neyse gel zaman git zaman kız kardeşim evlendikten sonra odasından yatağını bazasını kaldırıp kendi dolabımı oraya geçirdim kendime giyinme odası yaptım. erkek kardeşim evlendikten sonrada onu geniş odasına geçtim. odayı yeniden düzenledim kendime okuma köşesi bile yaptım. şimdi o bir zamanlar bana bıraktıkları küçük odada bir yatak duruyor geldiklerinde oraya yatırıyorum. * hepsi benim
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar