pırasanın binbir çeşidi karnıbaharın silsilesi ve brokolinin envai çeşidini yapabilen marifetli bir hanımefendinin bu yemeklerde uzman olması durumudur. halbuki sadece kuru fasulye pilav eşini mutlu etmeye yeterdi.
devamını gör...
baştan anlatacaksın hacı abi. kızlar dayanamaz sorar zaten ne tür yemeklerden hoşlanırsın diye. sende adabınca anlat sevdiğin ve sevmediğin yemekleri. biri ile konuşurken konu yemeğe gelince "öyle çok abartmaya gerek yok. salçayı ve baharatı bol tut, her yemek zaten güzel olur" dediydi.

edit: boğa burcu kadını değildir.
devamını gör...
akdeniz mutfağında kendi halinde takılan kadındır. ayrıca sağlıklı beslenmenin ne demek olduğunu kavrayıp ona göre tarif uyguluyordur. bahsedilen sebzelerin hepsi karakteristik sebzelerdir, kendine has pişme yöntemleri vardır. bir erkek daha ne ister ki?
devamını gör...
brokoliye kadar benim de destekledigim kadındır. net.
da brokoli nedir arkadaşım ya? geçen sene bi kere şöyle yiyeyim demiştim yoğurtlu felan. sabahı zor etmiştim hatta edememistim. ne zaman gözümün önüne gelse kusacak gibi oluyorum bu da cabası.
devamını gör...
er kişisi için büyük bir şanstır.çalışkan bir kadınla evlenmiştir.yemek yapanların iyi bildiği üzere sebze yemekleri uğraştırıcı olur,kurufasulye gibi düdüklüye atılıp kolayca pişirilmez.daha da önemlisi damak zevki gelişmiş olduğu için bu yemeklerde uzmandır ve haliyle diğer yemeklerde de uzmandır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar