evlenilen kişinin anne babasına anne baba demek

ya ne olacağdı demeyin. çoğu için zordur. kendi anası babası dışında birine anne baba demek başlarda zor gelir. sonralardan alışılır. bazıları ise evlenmeden bile der hiç zorlanmaz, sorun olmaz.

daha kötüsü kendi ana babasının çaktırmadan yaptığı triptir.

"bak görüyor musun nankörü hemen anne baba diyor, annceğim diyor. bana bile öyle anneceğim demedi"

devamını gör...
evlenilen kişi seviliyor ise yani zorla evlendirilmiyorsanız olması gerekendir..sen hayatını geçirmeyi planlıyorsun bir kişiyle,seviyorum diyorsun,senin sevdiğini dünyaya getirene atar yapıyorsun,anne baba demiyorsun gururundan..açık konuşayım öyle adamı döverim..nankörlüktür bu zira..
devamını gör...
gurur yapan çiftler yok değil fakat yaptıkları büyük totoşluk. insan kızı/oğlu için ve saygıdan ötürü anne ve baba der..

ben her gün salya sümük yalayıp üzerlerine çıkmayı düşünüyorum.

edit : üzerlerine çıkmak ; hoplamak zıplamak oyun oynamak..

devamını gör...
öz annesine bile 20 yaşından sonra anne diyebilen biri olarak, bir kişiye daha anne diyebileceğimi hiç düşünmüyorum. baba kısmına hiç girmiyorum bile.
devamını gör...
güzeldir efendim , olması gerekendir.. tabi saygıdeğer kayınvalide ve pederin de aynı zamanda size kızım oğlum diye hitap etmesi gerekir. ama insanın kendi anne babası yanında kayınvalidesine ya da pederine anne baba diye hitap etmesi nasıl desem biraz şey oluyor , ağızda kekremsi bi tat bırakıyor, lan yoksa yanlış bişey mi dedim bizimkiler alınmamıştır inş filan gibi..
devamını gör...
zor iştir. zor alıştık ama alıştık. 2-3 ay bir yapmacık kaçar. samimiyeti daha bir önceleyen, rol yapmayı bilmeyen, özellikle damat adayında görülen bir zorlanmadır.
devamını gör...
temelde saçmalık. ama yapılıyor, ne yaparsın.
evlendiğim kişinin anne babası benim de anne babammış. mantığa bak. e o zaman evlendiğim kişi benim kardeşim olur, zira benim anne babamın çocuğu benim kardeşim oluyor normalde. kabul etmek lazım ki, tamamen saçmalık. üstelik dini bir temeli de yok. zira evlat, kendi ana babasından başkasına mâl edilmemeli.
ahmet şahin hocanın güzel bir yazısı var bu konuda. okuyun kardeşim:
http://www.cogitosozluk.net...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar