evlenirken hesaba katılmayan durumlar

aslında herkesin bildiği ama üzerinde durmadığı konular.

hemen hemen bütün çiftler bir evlenelim eve girelim artık ikimiz olacağız istediğimiz gibi yaşayacağız diye düşünüyorlar.

her şeyden önce daha önce tanışıyor olsalar bile iki insanın bir arada yaşaması çok farklı bir olay. bu birçok soruna sebep olabilir.

diğer bir atlanan husus ise sen sadece o kişiyle evlenmiyorsun, o kişinin ailesi ile evleniyorsun. artık senin anne baban neyse onlar da öyle olacak. ha öyle olmaz dersen bir çok probleme de hazır ol.

daha bir çok durum var ama bu ikisi bile hesaplansa baya bir rahatlayacak evlilikler.
devamını gör...
her detayı düşünmeye çalışıyorum ama illa ki hesaba katmadığım şeyler çıkar muhtemelen. bu konularda evli arkadaşlarımızın biz bekarları aydınlatmasını bekliyoruz. artılarla teşekkürlerimizi iletiriz.

> muhtemelen vardır.
devamını gör...
dugun salonlarinda pasta kesilirken uc kagitci, adi, alcak salon calisanlarinin her kat icin ayri rusvet istemesi.

salondan ayrilirken uc kagitci, adi, alcak salon calisanlarinin gelinin arabaya binmesine izin vermemesi ve rusvet istemesi.

tum dugun boyunca uc kagitci, adi, alcak salon calisamlarina tek laf etmeyen ve dugun sahiplerinin paramizla rezil olduk hissini yasamasina sebebp olan bir o kadar uc kagitci, adi, alcak salon sahibi.
devamını gör...
bir ruh hastası ile evleniyor olduğun ihtimali. sonu kötü oluyor. bir de düğün fotoğrafçısına verilen bahşiş. aklıma geldikçe adamın evini yakasım geliyor.
devamını gör...
en önemli şey atlanmış: özgürlük.

kuşlar gibi özgürsünüz ama bir bakıyorsunuz ki hayatınız olmuş safi kafes.

***

ne kadar özgürlük düşmanı varsa yeminle bu sözlükte ya korkmayın nan bu kadar güzel bişey. *
devamını gör...
yukarıda bir tanımda daha var ama pekiştireyim. evleneceğiniz kişinin psikolojik bir rahatsızlığı olup olmadığı konusu. çok normal, çok başarılı, namazlı niyazlı akıllı vs vs biri olarak tanıdığınız -ya da tanıyamadığınız- kişi evlendikten sonra kendini açık edebilir. obsesif kompulsif bozukluk, bipolar, otizm, hiperaktivite vb. olup olmadığını muhakkak sormalısınız. çok iyi saklayabiliyorlar. tedaviye iki taraf da razıysa Allah mutlu mesut etsin.
devamını gör...
evde ki hesabın çarşıya uymaması. bunu genelde kız tarafının alakasız istekleri körüklüyor. ne hikmetse kızda bi durun, o borçları sonra biz ödeyeceğiz demiyor. yapmayın gençler böyle şeyler.
devamını gör...
aranızdaki bekarları, kölelerinizden ve cariyelerinizden iyi davranışta olanları evlendirin. eğer bunlar fakir iseler, Allah kendi lütfu ile onları zenginleştirir. Allah, (lütfu) geniş olan ve (her şeyi) bilendir. nur/32
rabbim hayır niyetle yola çıkanlara maddi manevi kolaylık verecektir. tabiki evlilik gibi bir mesele planlı düzenli ilerletilmeye çalışılır ama beklemediğiniz bir yerden beklemediğiniz bir aksilik çıkacağı gibi bir bakmışsınız rabbim işlerinizi kolaylaştırmış sebepler göndermiş sıkıntılarınızı gidermiş.
devamını gör...
her zaman olur. her şeyi kontrolü altında tutma manyaklığı olanlara kafayı yedirebilecek bir süreçtir evlenmek.
emin olmak gerekilen tek şey evlenilen kişiye dair özelliklerdir bana soracak olursanız. doğru kişi olduğuna dair inanç tamsa ve iletişim kurma konusunda herhangi bir sıkıntı yoksa diğer tüm konular talidir, bir şekilde halledilir Allah'ın inayetiyle.
devamını gör...
kesinlikle eşinizin ailesidir. büyükler hep söylerdi "eşini iyi tanı çünkü evlenirken sadece eşinle değil, ailesiyle de evlenirsin" diye. benim sorunum var mı, yok çok şükür. o zamanlar bu söze çok kulak asmamıştım ancak şimdi düşünüyorum da büyükler bir şey söylüyorsa bir bildikleri vardır gerçekten.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar