yaptığım bütün evlilik görüşmelerinde gözüme çarpan detay. eminim ilşah ve santino corleone reisler de bana hak verecek belki de teyid edeceklerdir durumu. gerçi santino corleone genelde kafelerde filan görüşüyor galiba ama neyse.

ya bir rahat. bir relaks. yaslan arkana bacak bacak üstüne at demiyorum da, koltuğun ucuna ilişiyorsunuz sonra aklınıza da bir şey gelmiyor. sıralayacağınız bir dünya istekten bir kısmını unutuveriyorsunuz.
devamını gör...
nedeni acil durumda kaçarken mevzi kazanmak ve zaman kaybetmemektir. zaten uzun konuşmaya niyeti olsa yeşil ova bulmuş oğuz türkmenleri gibi koltuğuna yayılırdı.
neyse işin ciddi boyutuna geçelim anadolu kültüründe ve özellikle doğu kültüründe aile terbiyesi ama daha ziyade baskısı ile ezik korkak yetişen kızlar bilinç altında istemsizce bu davranışlarda bulunurlar. ben erkek olduğum halde sert bir mizaca sahip babaya sahip olduğumdan bu yaşta bile misafir gelse karşılarında rahat oturamam eski korkularım aklıma babamın bakışları aklıma gelir.
o kızlar aileden sevgi görmedikleri için birazcık sevgi gösterirseniz ömür boyu sevgi olarak karşılığını alırsınız. yadırgamamak lazımdır. ayak ayak üzerine atıp hadi anlat diyenlerden korkmak lazım.
kendilerini bir yere ya da oturulan mekana ait hissetmemişlerdir. onlara hissettirin mekan senin itin olsun duygusu yaratın.

edit: her türlü psikolojik tavsiye saati 100 dolardan özenle verilir.

devamını gör...
bu mevzu hakkında santino reise katılmakla birlikte kurt binici başganın dediği gibi karşı tarafı o şekilde görünce insanın konuşası dahi gelmiyor. sonuçta oraya gelmenin amacı gayet açıkken moriarty ablamızın dediği gibi hanımefendinin "ben açılmamış goncayım" triplerine girmesine gerek yok. taraflar önce fiziki özellikleri değerlendirecek ardından da sohbete devam edecek. iki tarafta bulunmaz hint kumaşı triplerine sakın ha sakın girmesin. kafaya yatmadı ise direk birbirine değil aracılara düşüncelerini bildirsinler.

hadi bakalım bu kıyağımızıda unutmayın.

Editt: ayrıca (bkz: santino kurt binici ilşah üçgeninde cogito sözlük incelemesi)
devamını gör...
bermuda şeytan üçgeni santino kurt binici ilşah, şimdiye kadar yazılanların pek çoğuna hak versemde, katılmadığım noktalarda var. kız zaten stres olmuş, tansiyon yerlerde, nedir ne değildir, beyefendi nasıl biridir diye düşünürken, ağzı kuruyup cümle kuramazken oturma şekline mi takıldınız beyler ?

ayrıca o eziklik ifadesi filan değil, muhtemelen heyecandan,elini kolunu nereye koyacağını bilememektendedir. ha şu var adam akıllı otursa,arkasına yaslansa daha rahat edecektir ve karşısında ki beyefendi busefer diken üstünde olacaktır. bu daha keyifli bence. birde hanım kızımız zeki ise, ters köşe eden sorular sorarsa bu duble keyiflidir..
devamını gör...
hiçbirinizin dediğine katılmıyorum,herkes aşırı yanlış biliyor.
eğer kız öyle oturuyor ise ufacık bir tebessüm ile rahatlamasını sağlaya bilirsiniz.
hem ben de koltuğun ucuna oturangillerdendim,o an kafanızda öyle tilkiler dönüyor ki,anlatsak feleğiniz şaşar ve zekamıza bir kez daha hayran kalırsınız.

en son koltuğun ucuna oturduğumda,karşımdaki beyfendi ''rahat olsana,bak ben ne kadar rahatım,heycanlanacak bir şey yok'' deyip ardından da kafa sesini kullanarak ''çocuklarımıza ileride sizin babanız ne kadar odun,ilk görüşmede heycanlanmamıştı bile dersin'' demişti de,biraz sakinleyip köfteleri genzime kaçırmadan yiyebilmiştim.
sonuç;evlendik.çünkü bende''bu adamla evlenmezsem hayatımın sonuna kadar pişman olacağım'' düşüncesini oluşturdu.
karşınızdaki hanımefendilerin düşüncelerini değiştirebiliyor iseniz,hayatlarını da değiştirebilirsiniz.

(bkz: 50 dolara hallederim) *
devamını gör...
hep imrendiğim bi durumdur. hanımefendiliğin de bir yerde göstergelerinden sayılabilir. bence aksi hali fenadır adamların sinirlerini bozar, her şeyi pat pat konuşan, belli ki adamlarla anlayacakları dilden konuşmaya alışmış, hafiften toplumsal genel kabulleri aşmış, özgüveni bi kadında olunca irite ediyor şekilde yüksek felan. olum bölesi olsa daha mı iyiymiştir ki ondan da şikayet edersiniz.
devamını gör...
kızın karşısında oturan kişiyle doğrudan alakalıdır. bahse konu oturuş şeklinin vücut dili çok açıktır. aşağıya yazıyorum.

"bu muymuş beni görüştürdükleri kişi? ne kadar sürede izin isteyip çıksam ayıp olmaz acaba? kardeşime araba çarpmış hemen hastaneye gitmem lazım desem olur mu? yok o olmaz, beddua niyetine geçer. hem ya ben sizi bırakayım derse. felaket. felaket. napsam acaba. nurdan teyze yaktın beni yaa......."
devamını gör...
kız utanıp sıkılıyordur ondandır.

beğenmeme durumları da olabilir tabi ama kız utangaçsa çok beğense de bu tip tavırlar sergileyecektir.
devamını gör...
aynı kız tokalaşmak için elini uzattığında da ucundan tutar öyle.
arkadaş ya hiç uzatma elini ya da uzattıysan doğru dürüst tut.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar