evlenmekten korkan erkek

etrafınada ki arkadaşŸlarının evlilik yaşŸamını gözlemleyip, bir çok şŸeyin yolunda gitmedğŸinin farkında olan ve de üzerine ev kırası, bakkal borcu, hastane masrafı, odunu, kömürü, senede bir de taşŸınma faslı eklenince iyiden iyiye gözü korkmuşŸ erkeğŸin hayatın debdebesinden uzak kalma adına yanlızlığŸı tercih etmesi durumu.
(u: )
devamını gör...
cinsellik dahil -hatta en önemli etken- olmak üzere her yönden rahat bir hayat yaşıyorsa, bu rahatlıktan vazgeçmeye gerek duymayan erkektir. günün birinde çocuğu olsun isterse evlenir acele etmeye gerek yok. *
devamını gör...
normal şartlarda evlenmekten korkan erkek yoktur, çevresinden yeterince baskı görmeyen erkek vardır. cem-i cümle tarafından kendisine tam saha pres uygulansa değil korkmak, evlenmek için arenalarda boğalarla güreşir, develere takla attırır, kaf dağının ardındaki neyse o şey, bulunmayan şeyi bulmaya da gider.
devamını gör...
elbette ki ben değilim!

her ne kadar korkmasam da bir endişe hep var doğrusu.

geçen gün bir hüngürtüyle uyandım. birisi hem konuşuyor hem ağlıyor diğer odada. sabahın köründe, amcamın kızı. bilmem ne olmuş, kocası ile problemler varmış herhalde. annemin yanına gelmiş o da. anladığım kadarı ile basit bir mesele.
bizim sülalede eskiden böyle şeyler yoktu. bu yeni nesilden boşanan baya bir var. hayret ediyorum doğrusu, kaç tane var. maalesef gördüğüm bizim sülalenin kızları hep.
günümüz kızları çok takıntı, tahammülsüz. elbette erkeklerde de var ama daha çok kızlarda. hatta annem * şöyle bir şey söyledi; ''biz ne çileler çektik'' gibi bir söz etti.

yok abi, n'apcaz biz ya ? dosdoğru bir insana rastlayamıyoruz. n'apcaz ? kılı kırk değil 140 yaracağız bundan sonra.

boşanma ayrı bir dert. Allah göstermesin. bu saatten sonra mutsuz bir evlilik kaldıramam ben.
devamını gör...
sonuna kadar haklı olan erkektir.

etrafta ben açmamış goncayım, tazecik gülüm, elim erkek eline değmedi, erkek sinek ile aynı havayı solumadım vs diye hava atan lakin at pazarında, kurtuba kahve de, üsküdar da ve daha bilimum romantik muhafazakar mekanlarda yemediği cacık, içmediği ayran kalmamış ablamız; gelmiş dindar, namuslu, evine sahip çıkan, kızlar ile münasebeti olmamış erkekten dem vuruyor.

böyle tipler gelip de bir sürü istek ile de evlenmek istiyor. yat, kat, kredi kartı olmazsa olmazları oluyor. evde kalınca da niye evde kaldık diye sitem ediyorlar.

boş ver hacı abi biraz daha bekle böyle biriyle evleneceksen.

düzenleme: burda tek başına oturan bayanlar değil; aşkitosu, tatlişkosu, ilk ve sonu ile oturan ama annesine ben mervelere gidiyorum diyen kızlardır maksadım.
devamını gör...
korksundur, zira bu zamanda sorumluluk almak, bir evin imamı olmak zordur. kendini bir hesaba çekmek lazımdır, keza evliliğe hazırlık dönemi bile çok profesyonelce idare edilmesi gereken bir zaman dilimiyken evlilik daha bir zordur. bu korku onu kendine çeki düzen vermeye daha dikkatli olmaya yöneltiyorsa ne mutludur. her zorluğun bir güzelliği de vardır. korkup kaçan erkeğe de kancık denir bizim oralarda.
devamını gör...
net: kendisiyle problemi vardır.
yat kat isteyen kızın erkek versiyonu da manken gibi kız arıyor. sanki yanında taşıyacağı süs köpeği. töbe. tamam güzellik fıtrat gereği aranan istek. fakat tek problem kızlar değil. kariyer sahibi biriyse kariyerini taşıyabileceği birini gibi. tamam buna denge diyoruz da abartıyorsunuz.
göz gördü gönül sevdi..

dünya da sorumluluk sahibi kaç erkek kaldı? adalet sahibi? evlenip başını bağlamış saadetli kadınlara selam olsun, bekleyenlerin Allah yardımcısı olsun.

kabahat siz de beyler...

devamını gör...
korkmakta haklıdır. annem hep der "bir evlenen pismandir bir de evlenmeyen..ama illa evlenen.." diye...ve az cesur kişi dışında herkes bu pişmanlığı yaşayacaktır bir gün. yapacak birşey yok.
devamını gör...
korkanın çocuğu olmaz deyimimin cuk diye oturduğu yer dedikten sonra maalesef insanlarin geç evlenmesinden kaynaklanan durumdur. hele ki bu duzende vallahi bir erkek 2. 3. sınıfta dahi kızlara ilgi duyuyor yıllarca karma eğitimde rezaletleri görüyor masumiyeti bozulmamiş birisini bulsa dahi okul askerlik gibi saçma sapan mevzulardan dolayi o sevdiği masum kiz bu sureçte masumiyetini yitiriyor erkek de pek masum kalamıyor sonra bu iğrenç kokuşmuşlukta evlenmekten korkuyor. şunu da eklemek istiyorum ki yeni evlenen insanların evinde bir sey eksik oldugunda onlari ayiplayan "ayy kizz sana bundan almadi mi" diyen topluma lanet olsun bu elalem ne der korkusundan insanlar evlenemiyor aileler korkuyor bir sure sonra zina vakaları artiyor. insanlar kapitalizmin kolesi olmuş ve işin en zor kismi boyle bir toplum seni resmen kapitale köle olmak için kendi içine çekiyor ve insanlar zamanla bir zamanlar kufrettikleri o kapitalistlere donusuyor.
devamını gör...
korktuğu müddetçe hayatı yarım yaşayacak erkektir. evlenip eşini, eşinin çevresini, çocuğunu idare etmedikten sonra, geçim derdini yaşamadıktan sonra tam bir hayat yaşamış olamaz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar