evlenmeyi başarı olarak gören insan

hayatı boyunca herhangi bir konuda başarı sağlayamamış ve eziklenmiş insandır.

30 lu yaşların üzerinde bekar arkadaşlarına "işte ben de evlendim çocuğum var" falan diye söyledikten sonra "sen ne yaptın? var mı evlilik falan?" sorusuna "çok şükür bekarım" cevabını alınca "ay valla ben de işte kocamdan çocuğumdan zaman çalıp sana zaman ayırıyorum" a getirir konuyu.
çalma arkadaşım. eşinden çocuğundan vakit çalıp bana zaman ayırma. hatta mümkünse zaman ayırma.
bekarlığında evlilik gibi bir tercih, bir seçim olduğunu anlayamayacak düzeydeysen, ne olur sen bana zaman ayırma.
devamını gör...
aslında evliliği başarı olarak kabulde haklıdır; milyonlarca insan arasından birini diğerlerine tercih edip onunla hayatınızın sonuna kadar sıkılmadan, yorulmadan ve hayata karşı da direnerek yaşamak, bunu yapabilen ya da buna karar verebilen için gayet zor olsa gerek.
devamını gör...
ruh eşini bulmayı başarı olarak gören insandır, haksız da sayılmaz şu devirdeki en zor şey bu sanırım.
hatta biraz daha klişeleşip "herkes bu kadar yalnızken, neden herkes bu kadar yalnız" da diyebilirim ama ne gerek var.*
devamını gör...
ben olsam uçağın arkasına pankart yaptırırım az bile yapıyorlar. 100 milyar masraf çıkarıp, bunu 4 sene ödücem. eczane gibi arkama diploma koydurmazsam iki olsun. evden de çıkmıyorum fyi !

devamını gör...
doğru insanla karşılaşıp, doğru zamanda doğru bir karar verdiyse cidden büyük bir başarıya imza atmış insandır. şu zamanda doğru bir evlilik kararı vermek kadar zor bir şey olamaz.
devamını gör...
benim efem.bu dönem insanları insanı koşulsuz ya da insan gibi sevmiyor ya da iletişim kurmuyorsa bir başarıdır efem.
devamını gör...
akrabalardan uzaklaşma sebebi. toplumumuzda kıymet görüp değerli kılınmak için eş olabilme vasfını da göstermek gerekiyor maalesef. istediğiniz kadar ahlâklı, akıllı ve iyi durumda olun bekârsanız itibarınız yok. unuttukları şey bu bir tercih olabilir hepsinden öte kısmet.
devamını gör...
hayatta kazanmak, başarı elde etmek tam olarak neyle ölçülüyor anlayamıyorum hiç. mutsuz evliliklerin içine sürüklenmektense yalnız olmak yeğ değil midir? kurumsallaşmak bir çok şey gibi sevgiyi de öldürüyor. iki insanın birbirine verdiği sözdür önemli olan. evlilik sadece formalite.
devamını gör...
evlenmek başarı değil. bugün 80 yaşlarında biraz sonra ölmek üzere olan bir amca ile evlenebilirim. kafaya takmış manyak biri tarafından kaçırılabilir ve kendimi onun isteği ile eş olarak bulabilirim. 8 yıllık arkadaşıma biz başkasıyla mutlu olamayız, gel haydin gidip evlenelim diyebilirim. fatih nikah dairesinin önünde bekliyorum seni, üzerimde gelinlik olacak bile diyebilirim. niye demeyeyim? gelinlik kabarık, gereksiz ama son derece güzel bir özel gün şeysi.

insan ilişkileri çok karışık, çok sıkıntılı ve son derece zor. belki sadece bana zor geliyor. madem sadece bana zor geliyor neden bu kadar insan birbirleri ile ortak bir dil konuşamıyor? o zaman sadece bana zor gelmiyor. kendi kendimi çürüttüm. devam edebilirim. haliyle bir insanla ilişki kurmak, sürdürmek ve sağlıklı bir şekilde devam ettirmek zorken, bir insanla sağlıklı ilişki kurmak aynı şekilde başarıdır. evlenmek başarı değildir ama özel hayatın ikiye bölündüğü bu ciddiyetsiz hal içerisinde sevmek, sevilmek, anlaşabilmek başarıdır. evli olup birbiri ile anlaşabilen çift var mı? az. haliyle çoğu insan başarısız bir evlilik yapıyor. bu durumda evde kalanlar ve kalmayanlar olarak başarısız insanlarız. birbirimizden pek farkımız yok.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar