evlenmeyi düşünmüyorum yalanı

halihazırda henüz daha evlenme imkanı bulamamış birçok gencin veya kendisini "genç" kabul eden orta yaşlıların, "evlenmeyi düşünmüyorum" şeklindeki bir nevi züğürt tesellisidir. son yıllarda evlilik yaşının giderek yükselmesinin de etkisiyle daha çok söylenmeye başlanmıştır. oysa evlilik hem sünnetullah'a, hem rasulullah'ın (sallallahu aleyhi vesellem) yaşantısına uygun, hoş ve güzel bir davranıştır.
devamını gör...
''evlenmeyi düşünüyor musun?'' sıkıcı sorusuna karşı muhtemel baştansavma cevabı.

millet böyle sorar genelde. bak millet; soru sormak öğrenmenin yarısıdır. aynı zamanda fitne de olabilir. niyete göre.

(bkz: soru sormak)

bu konuda muhatap olduğum insanlardan; ''evlenmeyi düşünmüyor musun?'' diyenler hep boş, sorusu kaale bile alınmayacak ya da acayip bir halet-i ruhiye ile muhatabını gizliden gizliye rencide etmek isteyenler olmuşlardır.

şu mübarek insanlar var ki; ''karnın aç mı?'' diye sormayıp yoldan gelenin önüne yemeği dayayanlar gibidirler ki; ''hacı sana bi kız bulalım'' diye cümleyle, bir niyetle, öyle ince bir düşünceyle hareket edenlerdir.

iyiler örnek alınmalı, kötüler uyarılmalı.

devamını gör...
düşünmemesinin arkasındaki sebebe göre gerçekliği değişecek yalandır.
"düşünmüyorum çünkü evlilik düşünmekle olacak bir iş değil, nasip işidir" hâli hakikattir.

düşündüm, düşünüyorum, düşüneceğim...
(bkz: düşünemedi)
devamını gör...
-30 olmama rağmen, geçen yıl kendimi everene kadar kullandığım argüman idi. beni kim alırdı ki? ne yapsındı beni kim? taliplerimi de ben beğenmiyor, ismail yk tadında takılıyorken burnumun ucundaki beyim-o zaman arkadaşım- ile 6 ay içinde evleniverdik.
tanım: duyulduğunda içe hüzün oturtan yalan.
devamını gör...
doğrusu evlenecek birini bulacagima inanmiyorum olan yalandir. herkesin beklentileri farkli, insanlar evliligin hayatlarini degistirmesini istemiyor. bu yuzden de evlenecekleri kisinin eş olma disinda "sahip" olmasindan korkuyor.

saniyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar