evli çiftlerin birbirini adam etme mücadelesi

her iki tarafın karşı tarafı kendi kurallarına göre terbiye etme mücadelesi. yeni çiftlerde görülen durumdur. şu sıralar bir tanesine şahit oluyorum mesela. itiraf etmek gerekirse izlemek çok zevkli ama sonunda boşanma riski de olması sıkıntı. biri kalk gidelim diyor öbürü ne işin var otur oturduğun yerde.
devamını gör...
insanları olduğu gibi kabul etmek gerekir.
evlenmeden önce aklı neredeymiş diye sorarlar demek ki çok zaman geçirip tanışma fasılları fayda sağlamıyor.
devamını gör...
bu belirli seviyede olmalı zaten. adam olup olmadığını evlenmeden önce anlayacak babayiğit çok az çıkar.

robot da değil zaten kimse.illaki harala gürele olacak. dümdüz karı koca hiç evlenmemiştir hatta.

hem hiç bir ekşının olmadığı evlilikte bir taraftan biri sağılacak inek haline döner ve ömür boyu sağılır. sağılacak ineği de iliklerine kadar süt koruyana kadar sağarlar.
devamını gör...
antik yunan filozofu herakleitos "aynı nehirde iki defa yıkanılmaz" sözünde işaret ettiği gibi insanoğlu hem fiziksel olarak hem de duygusal ve düşünsel olarak sürekli bir değişim yaşar. ben aynı kaldım, hiç değişmedim diyen yanılır. evlilikte eşler birbiriyle birlikte değişir, olgunlaşır. öyle ki bir süre sonra uyumlu çiftlerin bırakın düşünce yapısını fiziksel yapısının da birbirine benzediği görülür. onun için evlilik içindeki karşılıklı etkileşim için bir mücadele değil yaşamın getirisi gözüyle bakmak daha doğru olur.
eğer çiftlerde evlenirken birbirini adam etme düşüncesi varsa bu hem kendine hem de karşısındakine hakarettir. adam olduğunu düşündüğü kişiyle evlenmek esastır çünkü. ancak kimse mükemmel de değil. hepimizin eğrilecek, bükülecek, yontulacak yönlerimiz var. en dayanıklı ve uzun ömürlü çiftler sinerji yaratıp birbirinin tekamülüne katkı sağlayanlardır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar