evli yazarlar vs bekar yazarlar

1. (Tematik)
evli yazarlar rahattır ve cooldur bekarlarsa zavallı ve eziktir.evliler hava atarlar ; 'beyime dedim bu gün gelirken pekin ördeği al...' veya 'hanımda bir tiramisu yapmış ki Allah canımı alsın...' gibi artistliklerini görebiliriz.zavallı ezik bekar yazarlar ise böyle tanımlara iç geçirirler.
devamını gör...
2. (Tematik)
birisi tanım yazarken: sallama çay içer

birisi tanım yazarken: tava böreği , pancar yapraklı kuş böreği, kaşarlı gözleme, malatya kömbesi, sosisli milföy çanağı, çökelekli soğanlı gözleme , unsuz közlenmiş patlıcanlı kabak böreği, fırında kıymalı sigara böreği, tatlılar börekler + demleme çay.

ondan sonra bekarlık çok güzel heyoooé! hadi len oradan.*
devamını gör...
4. (Tematik)
medeni halde saire.

mukayese tahtında
bir müşavere,
derim ki
mesela;
beşikten
kertme,
gönülden vazgeçme.
gittim.
devamını gör...
5. (Tematik)
evli yazarlar sözlüğün ağır toplarıdır. daha aklı başında ve ciddi takılırlar. böyle banal konularla ugrasmazlar. sacma sapan nick alti kavgalarina dahil olmazlar kolay kolay...bekar yazarlar ise hep lay lay lom , aman espri kasayım, şu yazara laf atayım, trollük yapayım falan derken aklı havadadır. ama evlilere göre daha rahat yazarlar ve daha bir eğlencelidirler bu bir gercek.*
devamını gör...
8. (Tematik)
evliler korkarak yazarlar, pişt butonu yandığında nasıl korkarlar.
ya eşleri görse, aman dikkat yenge ya da enişte kıskanmasın.
bekarlar ise fazlasıyla rahattırlar hatta sözlükte sabahlayabilirler.
devamını gör...
9. (Tematik)
--- bekarların okuması gereken bölüm---

bekar yazarlar her anlamda üstündürler. evlilik de neymiş? bekarlık gibisi yok. ah ahhh! ne kadar özeniyoruz bekarlara bir bilseniz.

--- bekarların okuması gereken bölümün sonu ---

>
>
>
>
>
>

--- evlilerin okuması gereken bölüm ---

muhatap olmayın çoluk çocukla, kader vurmuş bir de siz vurmayın.

--- evlilerin okuması gereken bölümün sonu ---
devamını gör...
10. (Tematik)
bekar yazarın canı o an börek isterse kimseyle uğraşmadan şipşak yapar fırına atar, fırından gelen mis kokular eşliğinde entrysini yazar, tiramisuyu da başka bir canı çekme anında yapıp buzdolabına atmıştır zaten, az sonra çayı demleyip kucağındaki laptopa karşı keyif yapacaktır.. evli yazar canı bişey istediğinde eşiyle, çocuğuyla uğraşmaktan zor fırsat bulup yapar, bacağına sarılıp mızıklanan bebesi eşliğinde entry girmeye çalışır ah canım*..

bi de evlenir evlenmez insana bir ağırlık, bir entelektüalite çöküyormuş öyle diyolla*.. evlilik insanı filozof(!) yapıyormuş ondandır herhal*...
devamını gör...
11. (Tematik)
bekar yazarlar en asil duygularin insanidir. yok pasta borek demisler en baba pasta ekler onunda kilosu 20 lira veririm parasini yerim. evli yazar gibi ne iki saat dil dokecem hanima pasta yap borek yap diye. *

bekar adam gece yarisi su mekan boyle surasi soyle canli falan der evli yazar kosun olm x kanalda su film var falan der. *

kiskanclik krizlerini demiyorum bile. *
devamını gör...
13. (Tematik)
evli yazarlar, messi nin ronaldo ya bacanak diye hitap etmesi, senle elti olmak istiyorum, etiler de oturan eltisini görmeye giden cerrahpaşalı gelin, sürekli siyah giyen depresif top sakallı küpeli metalcinin kayınço olması, fight club izledim gaza geldim kayınçoma daldım,internet bütün kötülüklerin baldızıdırgibi akrabalık terimleri içeren çeşitli başlıklardaki akrabalık ilişkilerini çözerek tanım yazmaya başlarken, bekar yazarlar bir süre düşünürler. çünkü henüz evlenerek oluşan, akrabalık ilişkilerinin yabancısıdırlar. “elti, gelinin kız kardeşiydi, kayınço, eltinin babasıysa, o zaman bacanak gelinin annesi olabilir. messi, ronaldo’ya bacanak diye hitap ettiyse, ronaldo messi’nin kızıyla evlidir. hımmm, yani bu durumda ronaldo damat. evet.”**

buna karşın bekar yazarlar, sadece bekarların anlayabildiği pazartesi günü öğleden sonra olayı hakkında fikir sahibidirler. evliler bunu bilmez. biz de söylemeyeceğiz tabi. bir de sadece bekarların anlayabildiği perşembe günü seher vakti bir güzele vuruldum olayı var ondan hiç bahsetmicem. evliler meraklanabilir.

evet, sanırım söyleyeceklerim bu kadar.
devamını gör...
14. (Tematik)
evli yazar koltuğuna kurulmuş ayaklarında terlikler hemen yanında kahvesi düzenli tertipli salonda mis gibi takılır.

bekar yazar masanın üstünde abur cubur paketleri kuru yemiş kabuklarıyla dolu tabaklar ortada duran şarj kablosu sigara külünden görünmeyen bir klavyede tanım girmeye çabalar.
devamını gör...
15. (Tematik)
bizim sözlükteki bekar yazarların hepsinin tek başına ve sefil bir yaşam sürdüğünün zannedilmesiyle ortaya çıkan garip versus.
kardeşim ben bekârım. az önce sevgili pederimin demlediği çay bitti. sevgili erkek kardeşimin patlatıp önüme koyduğu mısırımı afiyetle yerken rahat rahat tanımımı giriyorum. tam şu sırada bardağımda içeceğim bitti, kız kardeşime uzattım bardağı, dolduruyor. sevgili erkek kardeşimin dün gece yaptığı cânım kekten yiyeceğim biraz sonra da. anacığım yemekte döktürmüş sağolsun. yani bekâr ve sefil değiliz be ya.
ayrıca benim kocam olsa şu sözlükte, sinir olurum. bunu niye artıladı, bu yazar bayan değil mi, onunla niye mesajlaşmış diye düşünür, bunu da eşime "sana güveniyorum cağnımmm, diğer yazarlara güvenmiyorum" diye çemkirerek açıklardım. * yazdığı tanımlardan nem kapar, burada bana lâf mı çarptın elin gözünün önünde diye huzur kaçırırdım.
bu yüzden bekâr yazar rahat yazardır, birbirimizi kandırmayalım.
devamını gör...
17. (Tematik)
biri sevdiceğinin saçlarını okşarken, öteki imleçle sevdiceğinin mahlasını okşar.
devamını gör...
18. (Tematik)
evli yazarlar bu saate uyuyoken
biz bekar yazarlar gecenin gec saatlerine kadar buradayiz. hatta ben kokorec yemeye iniyorum. sen uyu evli yazar ha! ha! ha!
devamını gör...
19. (Tematik)
evli olmak boyut değiştirmek gibi geliyor bana. bir arkadaşım evlendiği zaman artık başka bir millettenmiş gibi geliyor bana. evli arkadaşlarla muhabbetlerimiz bile daha bir farklı oluyor. eskisi gibi görüşemiyoruz falan.
devamını gör...
20. (Tematik)
evli yazarlar gecenin şu saatinde muhtemelen en az dört saattir uyuyor olan ve sabah şiş olmayan gözlerle kahvaltı yapıp işe gidecek insanlardır. bekâr yazarların sabah garip garip bakan gözlerinden insanların korkmaması için güneş gözlüğü takmaları gerekebilir ve evden kahvaltı yapıp çıkmayacaklar, bundan eminim.
devamını gör...
21. (Tematik)
bir bekarın evlilik hakkında konuşması, yemekte olduğu elma ile televizyonda gördüğü veya sağdan soldan duyduğu tropik meyvenin tadını karşılaştırmasına benzer.

böyle saçma bir insanla evli barklı, kelli felli muhterem bir insanı kıyaslamak ayıptır, abestir, hadsizliktir, metin feyzioğluluktur.
devamını gör...
22. (Tematik)
biri kahvaltısını ofiste yapar, diğeri de yapıyor ofiste kahvaltısını. insan gerçekten hayret ediyor.

abi ofiste bak ben bile artık kahvaltı yapmıyorum o poğaçalar falan kilo yapıyor diye sen niye yapıyorsun? ofiste kahvaltı yapacaktın niye evlendin ki.
devamını gör...
23. (Tematik)
evlilerde genelde bir ezilmişlik psikolojisi olur fakat bekarlar birer hür bireydir.

edit: bence komikkk . ne gerek var eksiye.
devamını gör...
24. (Tematik)
açılan başlıklardan da evli yada bekar olduğu hissedilebilen yazarlar. evlilik veya bekarlık ilgi alanlarını değiştiriyor ne de olsa.
devamını gör...
25. (Tematik)
yüzüklerin efendisi filmi bekarların aksine evlilerde daha anlamlıdır.

(bkz: lotr)
devamını gör...
27. (Tematik)
bekar yazarlar arasında mükemmel fırında makarna yapabileni varken evli yazarlar arasında karısının yapacağı kabak çiçeği dolmasını kendi yapanlar vardır.

bide evliyim mutluyum diye dolanmazlar mı.

devamını gör...
30. (Tematik)
evli yazarlar için hanımköylülük gibi bir tehlike varken biz bekarlar olsak olsak islamköylü oluruz.
devamını gör...
32. (Tematik)
evli yazarlar:

"hanım/herif şu tanım nasıl olmuş bi' bak!" derken eşine,

bekar yazarlar:

"lan şu tanım nasıl olmuş hmmmnaaaa !" der yazar arkadaşına.
devamını gör...
33. (Tematik)
bu evli yazarların aynı sözlükte yazan cinsleri de var.

evli yazarlar bekar yazarlara acıyan ifadelerle bakar mesela. evli iki çocuk annesi, biyolog, eğitim danışmanı, köşe yazanı, fotoğrafçı, akıl ve zeka oyunları eğitmeni, çocuk etkinlikleri ıvır zıvırı, o eğitimden bu eğitime savrulan, ayrıca istanbul u her harfiyle yaşayan biri olarak bekarlara ne diyeyim bilemedim. evlenin kurtarın paçayı.

* *

evli yazarlar keyif, bekar yazarlar eksik keyif.
devamını gör...
34. (Tematik)
evli yazarların memleketi bellidir ama bekarların ki hala belirsizdir.

konuyu bilmeyenler için anlatıyorum. nasreddin hocaya soruyorlar hocam nerelisin diye hoca bu durur mu yapıştırıyor cevabı daha evlenmedim diye.
devamını gör...
36. (Tematik)
yazarın üç hali
bekar, evli, dul...

evliler bekarlar birbirine çamur atmasın boşuna.
sözlüğün kralı tabi ki dul yazarlardır.

dul yazar = cool yazar
devamını gör...
38. (Tematik)
evli yazar sözlüğe az girer bekar yazar daha çok.

hoyor biz evluyuk hep burdayuz demeyiniz. istisnalar olabilü.
*
devamını gör...
40. (Tematik)
evli yazarlar tanım yazarlar.
bazı bekar yazarlar tanım adı altında millete yazarlar.
devamını gör...
evli yazarlar sözlüklerden geri kalan yazarlardır. zira iş bitmiyor efendim.

bekar yazarlar rahat rahat sözlüklere takılabilen yazarlardır. zira yapmadıkları işler sadece kendilerini bağlar.
devamını gör...
tam 3 yıl öncesinden bugünleri görüp açtığım başlıktır.

ulan ne adamım be.
devamını gör...
evli olanlar eşleri izin verdiği kadar buradalar bekarlar ise her saniye. evliler her başlığa yazamaz bekarlar kafasına göre.
devamını gör...
yaygın görüşün aksine evli yazarlar bekarlara göre daha özgür. bekarın her yazdığı "iş atmak" diye nitelendirilebilir. usturuplu da yazsa, gelişine de yazsa bu böyledir. evli öyle mi? değil. ona buna direkt yavşamadıkça kimse hakkında böyle anlamsız zanlarda bulunmaz.

(bkz: kocam var yazma)
devamını gör...
evli yazarlar dünya evindedir bekar yazarlar uzayda. yani evli yazarlar sözlğün yerlisi bekarlar da dış mandalıyız. **
devamını gör...
işe sözlük açısından bakacak olursak bekar yazarlar alır. nice er/hatun kişiler evlenip sözlükten tek tek gittiler.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar