kıskançlıktır.şayet samimi arkadaş grubunuz varsa ve siz bekar olanlarla türlü etkinlikler peşinde cirit atarken onun yeni gelin gezmelerine gitmesi kendisinde kıskançlığa sebep olabilir.buna bağlı olarak da "evlen" baskısını üzerinizde kurarlar.
devamını gör...
gencin yapacak daha iyi bir işi yok gibi bir imaj çizmesindendir.
devamını gör...
bir türlü çözemediğim sebepler.
bir çuval şikayet ediyor arkadaşlarım bir araya geldiğimizde, sonra da bana dönüp "sen ne zaman evlencen?" diyorlar. ciddiler mi, dalga mı geçiyorlar, çözemedim.
devamını gör...
bir türlü anlaşılamayan sebeplerdir.

başka bir gün gelip bir de eşinden yakınmaları yok mu, insanın bu ne tezat diyesi geliyor da neyse vardır bir hikmet elbet.
devamını gör...
etraflarında gördükleri iki bekar kadın ve erkeği birbirlerine yakıştırıp hayırlı bir işe girmeye çalışmalarından kaynaklanıyordur.
devamını gör...
iyiliğimizi istemeleri.

aile kurmak, mutlu bir yuvada yaşamak güzel şey. ama bunu canımızdan bezdirinceye kadar yapmaları "çok araştırma, evlen gitsin." demeleri falan cidden zorluyor bazen.
devamını gör...
uğraşacak kişi bulmalarıdan kaynaklıdır.

hadi sözlerini dinledin evlendin. biter mi, bitmez. bu seferde çocuk baskısı gelir arkasından. en iyisi bildiğin gibi yapmaktır, yoksa sonun kötü olur.
devamını gör...
evlilik çok başka. bir an önce evlen, geciktirmeden evlen. hemen evlen 720 piksel evlen gibi baskıları tecrübi ilimlerde ileri safhaları yaşadıklarının ispatı olarak kullanmak için yaparlar.

devamını gör...
bir evli olarak bir sürü sorumluluk üzerimde.

ama bekara bakıyorum ve kıskanıyorum. akşam eve gitmiyorum diyor ve gitmiyor. bu ne lan, bu nasıl bir rahatlık.

hepinizi evlendireceğiz ve siz de bu acıları çektikçe rahatlayacağız.
devamını gör...
hemen fesata yormayın kız, evlilik çok güzel gelsenize demek istiyordur belki?
ben gerçi kimsenin o noktadaki durumuna karışmıyorum evli biri olarak, naparsanız yapın len banane. *
devamını gör...
ben kesinlikle normal bir şey olmadığını düşünüyorum. iyi niyet olabilir ama iyi niyetli her iş iyi diye bir şey yok. evlenmek sünnettir doğru. ama insan önce kendini olgun hissetmeli. doğru kişiyi bulmalı. omo son do ovlonmoloson diyerek olmuyor bu işler...
devamını gör...
ulan şuna bak hâlâ kafelerde kyk eziyor bitircem lan seni düşüncesinden. bekarken hiç o işlerle alakası olmayan eleman birden çöpçatan olur. bizim hanımın arkadaşı falan. ya ben seninle bacanak olmak istemiyorum belki güzel kardeşim. ilişkimizi bacanaklık ile taçlandırmak istemiyorum belki. nalbur mu açıcaz ne bu heves.*
devamını gör...
öncelikle şu tespiti yapmak gerekir; evlilerin bekarlara evlen baskısı, yalnızca evli kadınlar için geçerlidir. yani ancak evli bir kadın bekarların evlenmesi için baskı yapabilir. zira evli bir adamın etrafındaki bekar arkadaşlarına 'evlilik çok güzel olm evlenin lan' demesi mümkün değildir. erkek adam yapısı gereği de odundur zaten. evli bir erkeğin bekar arkadaşına söyleyeceği tek şey başını yakma kanka filan olur. bir arkadaş kendi düğünümde benim kulağıma 'hala geç değil' dedi yani artık düşünün. araba kullanırken gelin arabası gören bir erkek şöför, son bir umut, belki düşüncesiyle, camdan dışarı çıkıp 'kıyma canına' diye son uyarısını yapmak bilincini gösterebiliyor. dolayısıyla tüm bunlardan çıkan sonuç ancak evli bir kadının bu baskıyı yapabilecek olmasıdır.

evli bir kadının bu baskıyı yapmasının ise bir kaç sebebi olabilir; bunlardan birisi, eşinin takıldığı bekarlar evlenirse onların da oyalanacağı bir şey olur da eşleri de daha çok kendilerine kalır, ikincisi davulun sesini yakından duysunlar da benim kulağımın ne çektiğini anlasınlar düşüncesi olabilir.
devamını gör...
hasetimizden yapıyoruz. geçmişe olan özlemimizden, bizim başımız yandı sizinki de yansın istiyoruz.

bildiğin kıskanıyoruz sizi...
devamını gör...
kızların kızlara yaptığını bilmiyorum ama erkeklerin erkeklere yaptığında; ben yandım sen de yan veya ben yaptım sen yapamadın heyoo mantığı var.
burda da var bi tanesi, hacı everelim seni diyor habire. tamam everelim diyorum. sonra tamam sen bul birini diyo bana. ulan ben kendim bulup kendim evleneceksem sana ne oluyor ki , ne diye habire seni everelim diyip duruyorsun. derdin pasta yemek halay çekmek midir nedir yani.
devamını gör...
"cehennemde yeni bir zebani işe başlamış. ilk gün doğal olarak oryantasyona ayrıldığından diğer bir kıdemli zebani tarafından gezdiriliyormuş. heryerde dev, yüksek kaynar kazanlar içinde yanan insanlar ve her bir kazanın başında zebaniler varmış. tabi bizimki yeni ve meraklı her şeyi öğrenmek istiyor. bakmış derin bir kazanın başında 5 zebani beklıyor.
- bu ne demiş ?
diğer zebani cevap vermiş;
- bu almanların kazanı, sürekli birlik olup yardımlaşıp üst üste çıkarak yukarıya tırmanıyorlar ve oradakı zebaniler de tırmananı tekrar aşağıya atıyor...
biraz daha ilerlemişler dev bir kazan daha. başında 3 zebani bekliyormuş. bizimki yine dayanamış
- peki burada niye 3 zebani bekliyor?
diğer zebani;
- bu da amerikalıların kazanı, bunlar da arada yardımlaşıp çıkmaya çalışıyorlar ve görevli 3 zebani de yukarıya çıkanı tekrar aşağıya atıyor.
bizimki bakmış bir sürü dev kazan ve her kazanın başında çeşitli sayıda görevli zebani varken ileride bir kazan var ki başında hiç zebani falan yok. hemen atılmış;
- yahu bu kazanda niye görevli zebani yok, boş mu?
diğer kıdemli zebani artık bıkkın bir şekilde cevaplamış;
- ha o mu yok yok o türklerin kazanı. orada boşuna görevli zebaniye gerek duymuyoruz. zaten içlerinden birisi çıkmak için çaba sarfettiğinde diğerleri anında bunu farkedip birlik olarak hemen onu aşağıya çekiyor."
devamını gör...
kızlar arasında pek olmuyor ama erkekler arasında çok duyuyorum.

tek amacı ise şu: evli beylerin hanımları bekar erkeklerle görüşmesine izin vermiyor. bekar erkekler çapkındır çok fazla kızla görüşür mantığı var evli hanımlarda.
devamını gör...
imanın yarısı denmiş, bir insan din kardeşini düşünüyorsa ona böyle bir telkinde bulunması kadar normal bir olay yok. gerekirse kendisi bildiği çevreden yahut eşinin çevresinden bir saliha/salih birey bulup baş göz edilmesine yardımcı olabilir. nedense herkes kötü bakıyor bu olaya.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar