evliliğin güzel yanları

dandik dandik olayları heyecanla anlattığınız birinin olması. onun anlattığınız olaydan ziyade heyecanınıza odaklanıp sizi dinlemesi. canı sıkılınca "hadi yine elini kolunu sallayarak heyecanla birşeyler anlat bana" demesi. siz anlatırken "sen bugün benden önce kimseyle hiç konuşmadın mı?" deyip anlatacağınız şeyi de unutturması. güzel şeyler...
devamını gör...
aşık olduğun adam/kadın ile aynı evde yaşamaktır.
dünyanın tüm kötü yanlarını akşam o'nun yüzünü gördüğünde unutabilmektir.
hayatındaki problemler ile tek başına mücadele etmediğini ve aynı şekilde seninle birlikte sevinen, heyecanlanan, neşe bulan bir kalbin olduğunu bilmektir.
yemek yoksa dışarıdan söylemek para yoksa dünyanın en güzel sahanda yumurtasını yemektir.
kendin olabildiğin bir özgürlükler alanında ruhen tatmin olmak ve bedensel arzularını gizlemek zorunda kalmamaktır.
evlilik eşler arasındaki bağa dayalı iki kişilik bir müessesedir, dolayısıyla çocuk denen şeyin burada pek de bir önemi yoktur hatta duruma göre evliliğinizin kötüye gitmesine sebep olabilecek bir unsurdur . yeri gelmişken bunu da söyleyeyim. *
devamını gör...
şefkat, sevgi, *aidiyet gibi ihtiyaçların karşılanması, destek olunması, halden anlamak ve kabul görmek gibi daha çok duygusal /psikolojik kazanımlar .*
devamını gör...
kendi aileni kurmuş olmanın verdiği gurur,iki kişi de olsanız çok güçlü olmak, sabah tartışsanız da akşam aynı sofrada aynı yemeği kaşıklamak, evde sürekli sohbet edebilecek birinin olması, sıkıntıya düştüğünüzde dostunuzun en fazla 2-3 oda ötede olması, iki kişinin de birbirleri için emek harcayıp,fedakarlıklarda bulunması.erkek için her zaman sevgi-şefkat gösterecek birinin yanında olmasının güzelliği,kadın için de her zaman arkasında dağ gibi bir adamın olmasının güzelliği/sağladığı güven evliliğin bazı güzel yanlarındandır.
devamını gör...
erkek için, ücretsiz seks. yemeğin yapılmış, elbiselerin yıkanmış, evin temizlenmiş olması. dişi için, avlanmaya giden erkeğin getirdiği yiyecekten bir pay, bazen iri bir but, derisinden kürk, dişinden kolye. ayrıca mağara dışından gelecek tehlikelere karşı kendisini koruyacak güçlü bir partner.
dünya hala ilkel bir yer.
devamını gör...
evliliği bir serüvenmişcesine güzel kılan detaylar bütünü. örneğin, birbirinizden sıkılmamak, yanında her konuda rahat olabileceğin bir eş, mutlu olmak ve mutlu etmek hazzı, ortaya ikinize ait olarak çikardiginiz aşkınızın meyvesi, sikintilari, acilari paylabilmek, beklenti olmadan sahip olabileceğin bir sevgi, güven, anlayış.

işbu entry gerçekten mutlu evlilikleri kapsamaktadır. çıkar evlilikleri, ilkel evlilik anlayışı, ilkellik ile hayvansı güdüleri ayiramayan bireyleri kapsamamaktadır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar