evlilik hayatının tozpembe olacağını sanmak

ınstagrama ve bilumum sosyal medya araçlarına bakınca gayet de doğal olan durum. millet sunum manyağı olmuş, sürekli mutlu pozlar atmış, nerdeyse kocişi ile yatak odası görüntülerini paylaşacak hale gelmiş iken öbür tarafta bekar da yorgana sarılıp mal gibi uyuyakalmış, sap sap gezinmiş, evlilere gıpta etmiş ve hayati böyle geçmiş iken tabi ki evliliğe toz pembe bakacak.

(bkz: ulan ne kocişler var be)
devamını gör...
düpedüz sanıyorum lan. var mı itirazınız? pembik değil, deep purple kıvamında bir şey hayal ediyorum ve Allah'tan istiyorum. zorunuza giden nedir? Allah, salih eş nasip ederse her şey mümkün. bari hayallerimize ilişmeyin lan, pofff!
devamını gör...
eğer kast edilen kezban tozpembesi ise boş hayaldir. yani kocişle takılmalar filan.

yanılgı evliliğin bir yük bindirdiğini, hayata daha fazla sorumluluk yüklediğini görememek. fakat gönlüne göre bir eş bulduğunda daha fazla sorumluluğun üstesinde gelinir, arkanda biri olmasının rahatlığı içinde hareket edilir ve problem ne olursa olsun kafa rahat olur.

tabi bunun şartı her ne olursa olsun dürüst olmak yani karşı tarafın güvenini kaybetmemekten geçiyor.

kezbana ve kocasına geri dönersek; evlendiğimde gri eşofmanı giyip yan gelip yatarım evimde diyorsa, evlendiğimde her şartta yemeğim önüme gelir diyorsa, kişisel işlerimi dahi karşı tarafa yıkarım diyorsa, karşı tarafı sömürürüm ve benim dediğim dayatması yapıyorsa o evlilikten bi halt olmaz.
devamını gör...
evliliği evcilik ile karıştırmaktır.
her ne kadar henüz evli olmasam da evliliğin güzel yanları, sevgi vs. gibi durumların olması durumu hoş olsa da bu işin hem maddi hem de manevi zorluklarının varlığını da biliyorum. neticede evde bir abiniz var ise, bir erkeğin size yapabileceği işkencelerden bazılarını en şiddetli biçimiyle yaşadığınız için çok da güzel alt edebilirsiniz kızlar. evcilik ile karıştırmayın, yeter.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar