evlilik süresi kadar nafaka ödenmesi

aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı ve adalet bakanlığı’nın birlikte düzenlediği nafaka çalıştayından çıkan sonuç belli oldu. artık ne kadar evli kalınmışsa o kadar nafaka ödenecek. yani 10 yıl 2 ay evli kaldın 10 yıl 2 ay nafaka ödenecek. bunun yanında kısa süreli evliliklerde ise 2 yıl nafaka ödenecek.

eğer yasalaşırsa süresiz nafaka ya göre çok iyi bir uygulama olacak.

haber
devamını gör...
süreli nafaka ne ya ? çoluk çocuk varsa tabii ki nafaka ödeyeceksiniz. kimse babasının evinden getirmiyor o çocukları. etrafta milyon tane boşanmış çift var nafaka ödememek için kırk takla atan. sen yeni bi düzen kuracaksın, tekrardan çocuk yapacaksın ama eski hanımın ve çocukların masraflarını karşılamayacaksın. peh.

iş bu tanım, çocuk yoksa farklılaşır. *
devamını gör...
külliyen saçmalık olan nafaka meselesinin saçmalığını bir derece azaltabilecek bir uygulama olur. neden bir erkek hayatından çıkardığı birinin geçimini sağlamak zorunda olsun? belki 6 ay 1 yıl gibi kısa bir müddet, kadının hayatını yoluna koyması ortada kalmaması açısından makul olabilir de, yıllarca olmasının savunulacak yanı olmadığını düşünüyorum. çocuk meselesi ayrı, ortak çocukların kendilerine bakabilecek yaşa gelene kadar her türlü ihtiyacının karşılanması ebeveynlerin ortak yükümlülüğüdür. * *
devamını gör...
nafakayı geçim kaynağı olarak görüp, zengin koca avına çıkan kişiliksizleri üzen haber.

()

*şimdi şeyma subaşı düşünsün.
devamını gör...
boşanmaların fazlasıyla arttığı günümüzde geç kalınmış düzenleme. netice itibariyle, her ne kadar erkeğin ödemesi gereken bir durum gibi görünse de kusurlu eş ya da durumu daha iyi olan eşten talep etmeyi düzenleyen bir yasa. yani; çalışmayan erkek müstakbel eski eşinden nafaka talep edebiliyordu. amma velakin bu durum nafaka ödememek için boşanmayan erkekleri gaza getirmez umarım.
devamını gör...
nafaka süresinin tespitinde tek parametrenin evlilik süresi olması yanlış olur.
kadının ve erkeğin eğitim seviyesi, içinde bulundukları sosyal koşullar gibi etmenler de değerlendirilmeli. yoksa eksik analiz geri dönüşü mümkün olmayacak hatalı sonuçlar üretir.
devamını gör...
ne garip şu evlilik hadisesi ya. hangi taraftan tutarsan tut elinde kalıyor. bir ömür beraber geçirmeye and içtiğin kişiyle üstünlük siyaseti, hak davaları, aldatmalar, boşanmalar ve nafaka... dışarıdan bakıldığı zaman savaş ortamından beter ve düşmanınla aynı evde kalmak zorundasın sanki. nedir bu evlilik, ne için yapılır, amacı nedir biri tarif edebilir mi?

t: yeni alınmış bir karar.
devamını gör...
saçmalıktan başka bir şey değil. türkiye'de hala bekar olmak hakaret kabul ediliyor, apartmanlarda dul kadın istenmiyor. öte yandan erkekler evlenip boşansa bile hiç evlenmemiş kadın istemeye devam ediyor. 3 ay evli kalan bir adam ikinci evliliğini yapabilir ama aynı durumda bir kadın kolay kolay evlilik yapamaz. erkekler öyle istiyor diye nafakanın kaldırılması tamamen bir saçmalık. devlet büyükleri evlilik oranları düşüyor diye böyle bir karar almışlar ama bunun kadınlar açısından bıraktığı etki tam bir felaket olacak. bir insanı yüz üstü bırakmak bu kadar kolay olmamalı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar