evlilik teklifi

genellikle erkeklerin kadınlara evlenmek için yaptığŸı tekliftir.hüseyin hatemi üniversitede hoca iken öğŸrencisi kezban hatemi'ye "sana anayasanın 82.maddesni teklif ediyorum "diye yapmşŸıtır.
devamını gör...
resmileştirilmiş, bayağılaştırılmış.

yakında neredeyse düğün nişandan önce bu teklifin törenini yapacaklar. yani tören eşliğinde bu teklif yapılacak.

o kadar soğuk. o kadar mı soğuk?

devamını gör...
osmanlı eri: "ey dilberi rana! ey tesadüf-ü müstesna! o mahrem suratinizi görünce size lahza-i kalpten sarsildim... niyetim acizane-i taciz etmek degildir.. bilakis efkar-i umumiyede ufak bir aile bacasi tüttürmektir.. sözlerim sizi temin ve tatmin edecekse sayet, zevc-i izdivaciniza talibim!..

osmanlı kızı: "-o mahrem suratiniza bir sille-i osmaniye naksedersem sekte-i kalpten terk-i hayat edersiniz..." *
devamını gör...
arka fonda hakan altun dan teklif ediyorum benimle evlenir misin? çalarken yüzüğü cebinden çıkarıp sevdiğine veren ve kaşı gözüyle müziği işaret eden kişinin yaptığı eylemdir.
devamını gör...
ülker reklamında en matrak şeklini bulmuştur. yüzüğü gören kız evlilik teklifi almak yerine kaşısındaki adamın yüzük işine girdiğini öğrenince dumura uğramıştır.
devamını gör...
evlilik teklifi bir nevi aile kurma isteğidir.

ailenin kurulması içun Allahın emri peygamberin gavliyle gelin adayı bir güzel damat adayına istenir. en güzel evlilik teklifi bu olsa gerek.
devamını gör...
samimi ve içten olmalıdır, romantik veya sıradışı olması mühim değildir. ömrünü bir insanla geçirmek niyetiyle değil; ömrünü o insanla geçirmeye niyetlenip yapmak gerekir.
devamını gör...
görücü usulü evliliklerde de yapılır. ancak çok yapaydır bu. zaten baştan niyetini belli etmiş iki kişi var ortada. bu iş sürdürülecekse bunun sonucu evlilik olacaktır. ama nedense olaya bi romantizm havası katmak, samimiyetten uzaklaşmak tercih edilir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar