evlilik

#ilişkiler 

kiminle eevleneceğin çok önemli.hayatını paylaşacağın kişi seni el üstünde tutuyorsa senden mutlusu yok. tam tersi ise yandın demektir. belli bir yaştan sonra evleneceğin kişiyi seçmek çok zor oluyor sanırım.fedakar olmak lazım.
devamını gör...
bazı hemcinslerim için "ev"lenmek olan kavram, şöyle ki bazı bayanlarımız evlenmeye kendi evini dayama döşeme olarak bakmakta ve "ev"lenme olarak görmektedir.
devamını gör...
hayatının geri kalanını aynı kadının/erkeğin dırdırını çekeceğini resmi bir imza ve arkasından dini bir nikahla duyurmak ve yaşama eylemidir.
devamını gör...
ne yazık ki evlilik artık günümüzde eskisi kadar uzun ömürlü olmayan bir kurum haline geldi .
eskiden saygı vardı , dayanışma vardı .'iyi günde kötü günde' kavramının içi boşaltılmamıştı .
şimdi en küçük kavgada tepesi atan kadın ya da erkek çantasını alıp çıkıyor. ne aile kavramı kaldı , ne de sabır . artık hiç kimse hiç bir şeyin hatırına evlilik sürdürmüyor .
şimdi ki gençler evlenmeden herşeyi yaşayıp tüketiyorlar .evlenene kadar birbirlerini kaybetme korkusuyla gerçek huylarını alışkanlıklarını saklıyorlar, evlenince de takke düşüp kel görünüyor ,sonrada tak sepeti koluna herkes kendi yoluna !
devamını gör...
becerebilmesi zor bir müessesedir. kişinin ''evet,evet bu sefer oldu galiba'', ''aradığım kadını şimdi buldum'' diyip sonunu getiremediğidir belki de. bunda belki, kişinin sorumluluktan hoşlanmayan karakterinin, zaman zaman engel olunamayan mükemmellik obsesyonunun ve karşı tarafın hatalarının* etkisi olabilir. evliliğin ya da evlenmenin ciddi bir iş olduğu tespitine itirazım yok. ama bu ''çok ciddi bir iş'' abartısı yada geri dönülemeyeceği korkusu, zamanla insanı daha seçici kılıyor ve biraz önce de dediğim gibi bir obsesyon haline geliyor. tabii ki herkes bu süreci yaşıyor ya da yaşayacak değildir. ama benim ve çevremdekilerin bu konuyla ilgili yaşadıklarını didiklediğim zaman, evlilikle ilgili böyle subjektif bir değerlendirme yapabileceğimi düşündüm.

devamını gör...
halk arasındaki benzetmeyle işi karamsarlık boyutunda değerlendirecek olursak:

eğer evlilik kapıları kapalı kuşatma halinde bir kaleyse, içindekilerin çıkmak dşındakilerinin girmek istediği yerdir.

aslında hem öyledir hem de değildir.

eşlerin birbiri arasındaki uyumla çok alakalıdır. sorumluluğun artması her zaman kötü bir durum olarak değerlendirilmemelidir. biz değilmiyiz ki işyerimizde daha fazla yetkili olmak için yükselmeye çalışan.

yetki = sorumluluk.
devamını gör...
bir lokantaya gidip yemek siparişi verdikten sonra keşke başka yemek sipariş etseydim diye hayıflanmaktır.malesef sipariş verilmiştir ve o yenmek zorundadır yok illa yemem diyorsanız hesabı ödemek zorundasınızdır.
devamını gör...
evlilik dediğimizde herkesin zihninde çeşitli anahtar kelimeler belirir. misal bende beliren maceradır , heycandır. düğün biter , çiftimiz eve gider. artık hem Allah katında hem de kanunlar önünde karı kocadırlar. eskiden utana sıkıla buluştukları sokaklardan bu sefer el ele tutuşarak , herkese birbirlerini sevdiklerini itiraf ederek geçerler. asıl eğlenceli kısıma geçilmiştir. uzun yıllardır seviğin adam / kadın ile başbaşa bir evde yaşayacaksındır. her ne kadar canın ciğerin en yakının , çok sevdiğin de olsa ufak bir heycan , sıcaklık kaplar bedenini. ne yapacağını , nasıl davranacağını bilemezsin.. zaman gecer aradan bir bakmışın çocuklar olmuş kocaman , gelecek maceralara atılma hakkını artık onlara devredersiniz.
devamını gör...
aşkı öldürür. bir ömür boyu manevi işkence sebebidir. ne yazık ki yüce tanrı bundan başka da çıkar yol sunmamıştır. büyük patron o neticede. o ne derse o olur...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar