evlilikte senede 2 kişiyle birlikte olma hakkı

az önce ekşi çukurundan çaldığım başlıktır..
bazen teknik konularda maalesef bu çukura inmek zorunda kalabiliyoruz..
biraz önce de bir konu araştırırken sol şeritte bu başlığı gördüm..

eleman gerçekten de gavatlığı savunuyor..
senede iki kez karısını başkasına peşkeş çekmekten gocunmuyor..
işte bunlar hep domuz eti yemekten!!

diğer yandan bu çukurun istihbarat örgütleri tarafından
bu tür dezenformasyon ve dejenerasyon amacıyla
kullanıldığını da belirtmekte yarar var!!
devamını gör...
ülkedeki ilişkiler 1800-1900'ler avrupası'nda katoliklerin yaşantısına döndü. bu yaşantılara dönem film ve dizilerde sıklıkla tanıklık edebiliriz. evlilik dışı birliktelikler gayet doğal görünür yine de 'evlilik' 'aile' gibi kavramlara önem verilir. ama ortada çok ciddi karmakarışık ilişkiler mevcuttur.

türkiye'deki buna benzer hal ve hareketlerin temelinde insanların özgürlük sınırlarını bilmemesi, manevi değerlerini kaybetmesi yatıyor. evli bir çiftin bilinçli ve birbirini haberdar ederek başkaları ile ilişki yaşaması -bu ister bir gecelik ya da sıradan bir flört sevgililik olsun- çok anlamsız.

bu mevzu aldatma kategorisine girmiyor. türkiye'de son yıllarda bilinçli olarak sevgilisinin/eşinin başkaları ile birliktelik yaşamasına izin veren, kendisi de aynı şekilde yaşayan çok fazla insan var. üstelik çok fazla değeri giderek artmakta. bu insanlar hayatlarında her anlamda tatmin sağlayan bir eş bir sevgili varken hala arayış içerisindeler. üstelik bu arayış bu kişilerin ilişkilerine zarar vermiyor.

her ne kadar her insan için sevgi, ahlâk ve sadakat kavramlarının sınırları farklı olsa da bu hal ve hareketler çok anlamsız. bugüne kadar bilinçli ve karşılıklı aldatmanın * var olduğu konu olarak ele alındığı bir kitaba, bir filme, bir tarihi yazıya, bir makaleye denk gelmedim.

açıkça çok eşlilik dediğimiz olay modern yaşantılara her iki cins ile güncelleniyor. bu da aile kavramını tamamen ortadan kaldıracak bir sorun.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar